هفته جهانی فضا با شعار فضا جهان را متحد می كند برگزار می گردد

هفته جهانی فضا با شعار فضا جهان را متحد می كند برگزار می گردد

دانشگاه فارسی: هفته جهانی فضا ۲۰۱۸ از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه با شعار فضا جهان را متحد می كند برگزار می گردد.



به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هر ساله انجمن هفته جهانی فضا (WSWA) موضوعی را برای هفته جهانی فضا (WSW) انتخاب می كند تا تمام فعالیت ها و رویدادهای صورت گرفته در جهان در این هفته پیرامون این شعار برنامه ریزی شود.
هفته جهانی فضا امسال از ۱۲ تا ۱۸ مهر برابر با ۴ تا ۱۰ اكتبر برگزار می گردد و این انجمن شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۸ را «فضا جهان را متحد می كند » اعلام نموده است.
این شعار بعد از نشست تاریخی رهبران فكری فضایی جهان یعنی۵۰ UNISPACE+ برای رویداد سال ۲۰۱۸ انتخاب گردید. طبق گزارش سازمان ملل متحد، ۵۰ UNISPACE + همكاری بین سفرهای فضایی و دولت های فضایی نوظهور را گسترش خواهد داد و به گسترش فعالیت های در رابطه با اكتشافات فضایی در مقیاس جهانی كمك خواهد نمود.
بر اساس اعلام گوران نیكولاشویچ، مدیر اجرایی انجمن هفته جهانی فضا، هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۷ با بیش از ۴ هزار رویداد ركورد رویدادهای فضایی را شكست. بیشتر این رویدادها در كشورهایی صورت گرفت كه در سفرهای فضایی چندان فعال نبودند و این نشان دهنده این است كه قدرت هفته جهانی فضا در جهان رو به توسعه است.

1397/03/20
00:28:31
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: انجمن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است