اولین نمایه استنادی عربی تاسیس می گردد

اولین نمایه استنادی عربی تاسیس می گردد

دانشگاه فارسی: استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز اظهار داشت: كلاریویت انالیتكس با همكاری بانك اطلاعات مصر اولین نمایه استنادی عربی را تاسیس می كنند.جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این نمایه بعنوان بخشی از افق ۲۰۳۰ مصر در سال ۲۰۲۰ فعالیت خویش را آغاز خواهد نمود.
وی اضافه كرد: هدف از تاسیس این نمایه انتقال مصر از وضعیت حاضر به عصر اقتصاد دانش بنیان است كه در آن نگاشت انتشارات علمی عربی برای اولین بار در این نمایه استنادی ثبت و نمایه سازی خواهد شد.
استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز تصریح كرد: نمایه استنادی عربی توسط وب او ساینس(بزرگترین نمایه استنادی جهان) برای پژوهشگران مصری و ۲۲ كشور عضو اتحادیه عرب پشتیبانی خواهد شد.
مهراد عنوان كرد: این نمایه استنادی كه بودجه آن توسط بانك اطلاعات مصر تامین می گردد در جهت دستیابی به اطلاعات كتابشناختی و استنادهای صورت گرفته به مقالات علمی نشریات عربی و دیگر محتواهای موجود در وب آو ساینس، یك رابط عربی طراحی و پیاده سازی خواهد نمود.
وی اظهار داشت: تاسیس نمایه استنادی انتشارات علمی عربی، محتواهای علمی عربی را دسترس پذیرتر كرده و آن را به بیش از ۱.۴ میلیارد ارجاع پژوهشی مستند و با كیفیت بالا از سال ۱۹۰۰ به بعد متصل خواهد نمود.
استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز اضافه كرد: هدف اصلی نمایه استنادی عربی ارزیابی كیفیت در برون داده های پژوهشی، پژوهشگران، عملكرد دانشگاه ها و سازمان های پژوهشی و نشریات علمی است.
مهراد افزود: نمایه استنادی عربی پنجمین نمایه استنادی منطقه ای است كه توسط وب او ساینس تاسیس می گردد.
وی تصریح كرد: سایر نمایه های استادی كه از پشتیبانی وب آو ساینس برخوردار می باشند شامل، پایگاه استنادی علوم چین، نمایه استنادی SciELO در برزیل كه اكنون ۱۴ كشور در این پایگاه عضویت دارند، نمایه استنادی روسیه و پایگاه نشریات علمی كره جنوبی است.

1397/03/09
18:05:18
5.0 / 5
4260
تگهای خبر: پژوهشگر , دانشگاه , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است