وزیر علوم:

تامین رفاه دانشجویان در حین تحصیل اولویت وزارت علوم است

تامین رفاه دانشجویان در حین تحصیل اولویت وزارت علوم است

دانشگاه فارسی: وزیر علوم اظهار داشت: تامین رفاه دانشجویان در حین تحصیل، اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، منصورغلامی در نشست با نمایندگان شوراهای صنفی سراسر كشور با اشاره به اینكه همیشه از نشست با دانشجویان خوشحال و خرسند می شوم، اظهار داشت: این نشست و گفت وگوها كمك شایانی به حل مسائل و مفاهمه درباره موضوعات مختلف صنفی، آموزشی و دانشجویی خواهد نمود.
وزیر علوم در پاسخ به درخواست یكی از دانشجویان حاضر در نشست در مورد برنامه ریزی در جهت ارتقای مهارت دانشجویان خاطرنشان كرد: طرح مهارت افزایی دانشجویان را در دانشگاه ها شروع كرده ایم.
وی اضافه كرد: برگزاری كارگاه های مهارت افزایی برای دانشجویان در حال تحصیل با دو هدف آشنایی با مشاغل موجود در جامعه متناسب با رشته هایی كه تحصیل می كنند و عرضه مهارت های در رابطه با مشاغل موجود در كنار دانش كسب شده در حین تحصیل در بخش های مختلف در دانشگاه ها شروع شده است.
وزیر علوم به اجرای موفق طرح مهارت آموزی به دانشجویان در دانشگاه علامه طباطبایی بعنوان دانشگاه تخصصی علوم انسانی كشور اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه ارزیابی های انجام شده برگزاری این كارگاه ها در دانشگاه علامه طباطبایی بازخوردهای مثبتی داشته و موفقیت آمیز بوده است كه در تلاش هستیم با برنامه ریزی هایی كه معاونت آموزشی وزارت علوم انجام داده است، این طرح در سایر دانشگاه ها هم به اجرا درآید.
به گفته وزیر علوم، بحث «كارآموزی در بخش های صنعت و كشاورزی» فعال گشته است و این امر سبب می گردد دانشجویان از فرصت كارآموزی نهایت بهره را ببرند.
غلامی درمورد فعالیت در مراكز رشد و پارك های علم و فناوری تصریح كرد: در این زمینه اولویت با بهره گیری از توان و استعداد دانشجویان است تا جذب نیرو از بیرون.
وی خاطرنشان كرد: بخش خدمات دانشجویی در درون دانشگاه ها می تواند با حفظ اتصال منطقی از بدنه مدیریت دانشگاه جدا شود؛ تا تحت تأثیر دیدگاه ها، سلایق، بودجه و ملاحظات مدیریتی قرار نگیرد.
وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تولید انجمن های دانش آموختگان در دانشگاه ها تاكید و عنوان كرد: دانشجویان و دانشگاه ها باید همواره به دنبال حفظ انجمن فارغ التحصیلان و دانش آموختگان در دانشگاه ها جهت كمك به پیشبرد برنامه های دانشگاه باشند. البته نباید بگذاریم این تشكل درگیر مسائل سیاسی قرار گیرد و سیاست زده شود.
وی با اشاره به اینكه تحصیلات دانشگاهی اساساً در مدیریت كشور تأثیرگذار است، اضافه كرد: عموم افراد تأثیرگذار در بخش های مختلف اجرایی و قانونگذاری و دیگر ارگان ها و نهادها، محصول دانشگاه های كشور هستند.


1397/01/30
15:35:50
5.0 / 5
4288
تگهای خبر: آموزش , انجمن , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است