معاون آموزشی دانشگاه خبرداد:

كاهش ۵۰ درصدی شهریه برخی رشته های كم تقاضا در دانشگاه آزاد

كاهش ۵۰ درصدی شهریه برخی رشته های كم تقاضا در دانشگاه آزاد

دانشگاه فارسی: معاون آموزشی دانشگاه آزاد اظهار داشت: برای برخی رشته محل های كم تقاضا كاهش شهریه تا سقف ۵۰ درصد در نظر گرفته می گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر به نقل از دانشگاه آزاد؛علیرضا رهایی با اشاره به اینكه امكان كاهش شهریه در بعضی رشته محل های دانشگاه وجود دارد، اظهار داشت: برپایه مصوبه هیات رئیسه، برای برخی رشته محل های كم تقاضا كاهش شهریه تا سقف ۵۰ درصد در نظر گرفته می گردد.
وی اضافه كرد: تمامی واحدها در این زمینه فعال می باشند و در صورت بررسی و تایید در كمیسیون های هیات امنا، از تابستان سال جاری اجرایی خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد تصریح كرد: دانشجویان می توانند با رجوع به واحدهای دانشگاهی در سراسر كشور از رشته محل هایی كه مشمول تخفیف شهریه شده اند، اطلاع یابند.
رهایی با اشاره به اجرای طرح تعاون استانی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این طرح مورد استقبال واحدهای دانشگاه قرار گرفت. در این طرح ضمن تكمیل بار موظفی اعضای هیات علمی از بار حق التدریس واحدها به میزان قابل توجهی كاسته می گردد كه این مورد منجر به كاهش هزینه واحدهای دانشگاهی می گردد.
ایجاد رشته محل های جدید در واحدهای دانشگاهی
وی درباره تولید رشته محل های جدید در واحدهای دانشگاهی اظهار داشت: خوشبختانه شورای برنامه ریزی در دانشگاه فعال شده و تلاش می گردد با انجام مطالعات تطبیقی و با عنایت به نیازهای موجود در هر استان، امكان تولید رشته های جدید فراهم گردد.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی كوتاه مدت در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: برگزاری این دوره ها نتایج مثبتی همچون تكمیل ساعت موظفی اعضای هیات علمی، بالا بردن سطح علمی كارشناسان و متخصصان صنایع مختلف كشور و كمك به ایجاد درآمدهای غیر شهریه ای دانشگاه به همراه خواهد داشت.

1397/01/11
15:23:25
5.0 / 5
4628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است