وزیر بهداشت عنوان كرد:

برونداد دانشگاهها و مراكز علمی باید ثروت آفرین باشد

برونداد دانشگاهها و مراكز علمی باید ثروت آفرین باشد

دانشگاه فارسی: وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت تغییر شیوه آموزش در دانشگاهها و مراكز علمی اظهار داشت: معتقدم شیوه فعلی شیوه درستی نیست و برونداد دانشگاهها و مراكز علمی باید ثروت آفرین باشد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، دكتر سیدحسن هاشمی در بیست و ششمین جشنواره دانشجو نمونه كشوری در محل دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: برای رسیدن به توسعه پایدار نیازمند توجه به علم و فرهنگ هستیم و برای انسجام دراین حوزه هم نیازمند گفتگو و تفاهم.
وی اضافه كرد: گفتمان فرهنگی باید وارد دانشگاهها شود و اثربخشی آن را در جامعه با مولفه هایی مانند نظام و انضباط، عشق به خدمت، نوعدوستی و از خود گذشتگی ببینیم.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه دانشگاهها فرصتی برای توجه توأمان به علم و فرهنگ هستند، تصریح كرد: اگر سیاسیون بگذارند و آنهایی كه چشم طمع به استاد و دانشجو و نگاه كاسب كارانه به آنها دارند، اجازه دهند، دانشگاه می تواند به علم و فرهنگ توجه كند.
وی تصریح كرد: فكر نمی كنم كشوری در دنیا وجود داشته باشد كه در آن نشاط باشد اما به علم و پژوهش توجه نكند. نیاز به علم و پژوهش مانند نیاز به آب است.
هاشمی خطاب به دانشجویان نمونه اظهار داشت: هنوز اول راه هستید و نمونه بودن در این است كه چقدر برای مردم اثرگذار هستید و می توانید برای این ملت آسایش، رفاه و غرور ملی فراهم كنید.
وی در برابر درخواست بعضی از دانشجویان نمونه درباره استخدام اظهار داشت: یكی از بدبختی های كشور ما این است كه همه می خواهند دولت، آنها را استخدام كند. ما پیش از انقلاب كه در دانشگاه تحصیل می كردیم اگر فردی نمونه بود شركت های خصوصی برای جذب و بورسیه كردن آن با هم رقابت می كردند.
وزیر بهداشت تصریح كرد: ما از دانشجوی نمونه انتظار داریم كه كشور را بسازد. شما نمونه اید كه كارهای سخت را به سرانجام برسانید.
وی اظهار داشت: ما در وزارت بهداشت می خواهیم كه بهترین ها را جذب نماییم اما افراد توانمند خودشان می خواهند مولد باشند و بخش خصوصی را انتخاب می كنند.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان كرد: وظیفه دولت رونق بخشی به بخش خصوصی و فراهم كردن بستر لازم برای این دانشجویان است.

1396/12/17
20:36:24
5.0 / 5
3936
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است