در تازه ترین تحقیقات مشخص شد؛

تشخیص پاركینسون با اشك چشم

تشخیص پاركینسون با اشك چشم

دانشگاه فارسی: محققان دانشگاهی طی آزمایشی متوجه شده اند سطح پروتئین های موجود در اشك بیماران مبتلا به پاركینسون با افراد عادی متفاوت می باشد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه جنوب كالیفرنیا در لس آنجلس معتقدند می توان با آزمایش اشك فرد، بیماری پاركینسون را ردیابی كرد.
درهمین راستا گروهی از محققان این دانشگاه به رهبری مارك لو اشك چشم را بررسی كردند. به عقیده آنها اشك حاوی پروتئین هایی است كه در غدد اشكی و در عكس العمل به سیگنال های عصبی به وجود می آیند. آنها قصد دارند با آزمایش اشك چشم این بیماری را زودتر تشخیص دهند.
از آنجا كه بیماری پاركینسون روی عملكرد اعصاب خارج از مغز تاثیر می گذارد، ازاین رو هر تغییری روی میزان پروتئین موجود در اشك تاثیر می گذارد.
برای این منظور محققان نمونه اشك ۵۵ بیمار مبتلا به پاركینسون را همراه نمونه مربوط به ۲۷ فرد سالم در گروه های سنی و جنسیتی یكسان را بررسی كردند.
آنها متوجه شدند نسخه اصلی پروتئینی به نام آلفاسینوكلین در اشك بیماران پاركینسونی پایین تر بود. از جانب دیگر سطح پروتئین اولیگومریك آلفا سینوكلین در همین گروه بالاتر بود. اولیگومریك آلفا سینوكلین نشان دهنده وجود ضربه به اعصاب است.
اكنون دانشمندان تصمیم دارند این آزمایش را در سطح وسیع تری اجرا كنند تا قابلیت بررسی تغییرات سطح پروتئین در اشك چشم بعنوان یك نشانه بیماری مشخص شود.

1396/12/08
22:26:18
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است