دهقانی اظهار امیدواری كرد

کمتر از ۲ سال آینده شاهد شکل گیری مرکز ملی نوسازی و تجهیزات پیشرفته پزشکی خواهیم بود

کمتر از ۲ سال آینده شاهد شکل گیری مرکز ملی نوسازی و تجهیزات پیشرفته پزشکی خواهیم بود

به گزارش دانشگاه فارسی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در آیین افتتاحیه مرکز بازیابی و خدمات پیشرفته تجهیزات پزشکی بر ضرورت تنظیم گری و تکمیل زنجیره ارزش در عرصه تعمیر و احیای تجهیزات پزشکی تاکید و ابراز امیدواری کرد: به زودی و طی کمتر از دو سال آینده شاهد ایجاد یک مرکز ملی نوسازی و تجهیزات پیشرفته پزشکی در کشور باشیم.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در آیین افتتاحیه مرکز بازیابی و خدمات پیشرفته تجهیزات پزشکی اظهار داشت: به لطف خدا و همت دانشگاه شهید بهشتی و مجموعه ای از شرکت های دانش بنیان، امروز مرکز نوسازی و تجهیزات پیشرفته راه اندازی شد. این مرکز علاوه بر کمک به احیاء، نوسازی، نگهداری و رفع اشکال دستگاه های پزشکی که تعدادی از آنها به سبب مشکلات جزئی بدون استفاده می شوند، کار توسعه دانش فنی این تجهیزات را نیز انجام می دهد.
وی ادامه داد: این مرکز، علاوه بر آن که مشکل خیلی از تجهیزات پزشکی گران قیمتی را که به خاطر مشکلات عمدتاً مختصر، بدون استفاده می شوند را حل می کند، دانش فنی در حوزه تجهیزات پیشرفته پزشکی را توسعه میدهد.
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه معاونت علمی نیز از شبکه شرکت های دانش بنیانی که ذیل این مرکز فعالیت دارند، حمایت می کند، افزود: حمایت معاونت علمی، از جنس تسهیلات استقرار و همکاری شرکت های دانش بنیان، اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه و کمک به تکمیل زنجیره ارزش است.
رییس بنیاد ملی نخبگان اظهار امیدواری کرد با حرکت جدی و خوبی که در این مرکز شروع شده است، به زودی و طی کمتر از دو سال آینده شاهد ایجاد یک مرکز ملی نوسازی و تجهیزات پیشرفته پزشکی در کشور باشیم.
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت مراکز درمانی، دانشگاهی و تحقیقاتی در حوزه تعمیر و احیای تجهیزات پزشکی عنوان کرد: در هیچ کجای دنیا یک دستگاه چند میلیارد تومانی به خاطر قطعه ای چند میلیون تومانی نباید به دستگاه اسقاطی تبدیل گردد و خصوصاً در کشور ما که با تحریم ها مواجه می باشد. این جریان که در صنعت تجهیزات پزشکی اتفاق افتاده رخداد مبارکی است و علاوه بر کمک به اقتصاد تجهیزات پزشکی، دانش و تجربه بهادار ای را به ارمغان می آورد.
دهقانی با اشاره به ضرورت ایجاد نظام حکمرانی و تنظیم گری در حوزه احیا و بازسازی تجهیزات پزشکی اظهار داشت: باور عمومی این است که در عرصه های مختلف فناوری همچون حوزه تجهیزات پزشکی، دانش فنی مهم ترین و پیچیده ترین قسمت کار است. در صورتیکه آسان ترین و شیرین ترین بخش کار است. مهم ترین بخش کار، تنظیم گری و حکمرانی این است و لازم است این مرکز به ساختاری ملی و منسجم برای تنظیم گری در این حوزه تبدیل گردد. موضوع خرید جدید و یا اسقاط تجهیزات موجود یک استاندارد دارد و اگر این مرکز به عنوان یک محور قرار بگیرد اساسا این تنظیم گری اتفاق خواهد افتاد.
///
شرکت ویتا در سال ۹۸ با شروع کووید در کشور با همت تعدادی از دانشگاهیان آغاز به کار کرد. با شروع فعالیت این شرکت تا کنون ۸۰۰ دستگاه به صنعت سلامت کشور تحویل داده شده است.
هزینه نهایی دستگاه نو شده و تعمیر شده که حیاتی نو پیدا کرده کمتر از ۲۰ درصد دستگاه نو است ضمن آن که این مرکز خدمات پشتیبانی قوی همچون خدمات بعد از فروش یک ساله را ارائه می دهد.
منبع:

1403/04/11
15:08:11
5.0 / 5
3491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است