برخورد با تخلف در یک حوزه امتحان نهایی

برخورد با تخلف در یک حوزه امتحان نهایی

به گزارش دانشگاه فارسی، مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای، گزارشی از برخورد با تخلف صورت گرفته در یک حوزه امتحان نهایی در استان البرز عرضه داد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، در دقایق پایانی آزمون روز سه شنبه، ۱۶ خرداد ماه پدر یکی از دانش آموزان برگه ای که پاسخ برخی از سؤالات روی آن نوشته بوده را در آستانه درب ورودی به نگهبان حوزه داده تا به فرزندش تحویل دهد این اتفاق نزدیک به پایان آزمون رخ داده و در آن زمان تعداد اندکی از شرکت کنندگان در جلسه حضور داشتند. همزمان دانش آموز دیگری که قصد خروج داشته این صحنه را مشاهده، برگه مورد نظر را گرفته، با خود به حیاط مدرسه برده و ضمن پرخاشگری تلاش در برهم زدن نظم محل برگزاری آزمون را داشته است.
دراین خصوص مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و برپایه تصاویر ضبط شده با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود:
اول: برگه در اواخر آزمون (ساعت۱۰) توسط ولی دانش آموز و برای تحویل به وی در اختیار نگهبان قرار گرفته است بنابراین این مورد به هیچ عنوان به منزله لو رفتن سؤالات نیست.
دوم: مسئولیت محافظت از حوزه و برقراری نظم و آرامش به عهده عوامل حوزه است و از آنجائیکه رخداد اخیر مبین قصور عوامل بوده، بلافاصله مسؤلین آموزش و پرورش منطقه با حضور در مدرسه (ساعت ۱۰: ۱۵) مبحث را پیگیری کرده و با دستور مدیرکل استان، ابلاغ عوامل اجرایی لغو و به هیات رسیدگی به تخلفات معرفی گشتند. همینطور در مورد دانش آموز متخلفی که با همکاری پدرخود و نگهبان حوزه نسبت به رد و بدل پاسخ سوالات اقدام نمود، هم مطابق آئین نامه رسیدگی به تخلفات و جرائم آزمون ها، صورت جلسه تنظیم و به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات ارائه شد.
سوم: از دانش آموزان انتظار می رود هرگونه اتفاق خارج از روال و بروز تخلفات احتمالی را بدون برهم زدن نظم حوزه به مسئولین اطلاع دهند که متاسفانه در این مورد دانش آموزی که از مبحث آگاه شده با رفتار نامناسب خود تلاش در تشویش اذهان داشته است. بدیهی است این رفتار هم نوعی تخلف و قابل پیگیری می باشد.
خاطر نشان می شود، آموزش و پرورش ضمن کوشش برای برقراری نظم درحوزه ها و ممانعت از بروز هرگونه تخلف، قاطعانه اقدام می نماید. همینطور دانش آموزان برای کسب اخبار و اطلاعات از حوزه های آزمون، کانال emtehanat_۴۰۲ در پیام رسان شاد را مشاهده کنند و دانش آموزان و اولیاء می توانند گزارشات خود از وقایع آزمون ها را بدون فوت وقت در واحد مجازی نظارت برآزمون ها در صفحه اصلی پیام رسان شاد به آموزش و پرورش اطلاع دهند.
منبع:

1402/03/18
14:37:52
5.0 / 5
211
تگهای خبر: آموزش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است