آغاز ثبت تقاضای فرهنگیان برای نقل و انتقال

آغاز ثبت تقاضای فرهنگیان برای نقل و انتقال

به گزارش دانشگاه فارسی، به باعث شیوه نامه نقل و انتقال فرهنگیان، ثبت نام متقاضیان که از روز دهم خرداد ماه شروع شده است، تا ششم تیرماه ادامه دارد و نتایج نهایی در نیمه مرداد اعلام می شود.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، به باعث ابلاغ شیوه نامه نقل و انتقال فرهنگیان از جانب معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، کارکنان رسمی و پیمانی مشمول تقاضای انتقال دائم و موقت برون استانی هستند و این امر با تکیه بر بهبود توازن نیروی انسانی در مناطق مبداء و مقصد و سایر ضوابط و مقررات مربوط در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ صورت می گیرد.
در باب فرایند نقل و انتقال درون استانی باید اظهار داشت که در جهت عدم تمرکز، رعایت مصالح و مقتضیات منطقه ای و استانی، ضوابط و اجرای فرایند نقل و انتقال درون استانی سال تحصیلی آتی با تکیه بر رعایت اصول و ضوابط کلی حاکم بر این دستورالعمل و دستورالعمل توسعه سنواتی ساماندهی نیروی انسانی و ضرورت حفظ و بهبود توازن نیروی انسانی (به تفکیک اداره/ گروه / رشته/ جنسیت) بین مناطق مبداء و مقصد به کارگروه توسعه مدیریت اداره کل استان تفویض می شود.

فرآیند نقل و انتقال برون استانی
ضوابط و مقررات ثبت درخواست انتقال به این شرح است:
-انتقال دائم: دارا بودن حداقل چهار سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه / استان
- انتقال موقت: دارا بودن حداقل یک سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/ استان
تبصره: همکارانی که امسال در وضعیت انتقال موقت هستند می توانند با ثبت درخواست و رعایت تراز نیروی انسانی منطقه / استان تبدیل به دائم شوند.
- ملاک محاسبه سابقه خدمت تجربی (آموزشی تمام وقت) در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ است.
تبصره: مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس، نهضت سواد آموزی، مأموریت به سایر دستگاه ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه و قرارداد کار معین جزء سابقه خدمت برای انتقال محسوب نخواهد شد.
- تحقق هر نوع انتقال مقرر در این دستورالعمل منوط به وجود نیاز در مقصد و رعایت شرط تأمین نیرو در منطقه مبداء از محل ابلاغ موظف یا غیر موظف خواهد بود.
- به استناد ماده ۲ آئین نامه اجرایی بند (۳) ماده واحده قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، نقل و انتقال مشمولین استخدام شده مبحث آن قانون، پیش از (۱۰) سال امکانپذیر نیست.


سایر ملاحظات برای نقل و انتقال هم به این شرح خواهد بود:
۱- انتقال پدر، مادر، همسر و فرزند شهید، جانبازان بالای ۲۵ درصد، زوجین فرهنگی به محل خدمت همسر، بانوان فرهنگی دارای سه فرزند زیر ۱۲ سال (ملاک محاسبه سن فرزندان تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ است) و همینطور همسر جانباز در صورت تغییر دائم محل اشتغال جانباز در همان سال با عرضه تاییدیه از مراجع ذی صلاح به استناد ماده ۱۷ آئین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان در اولویت قرار دارند.
۲- جابه جایی فارغ التحصیلان متعهد خدمت سالجاری دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی در گروه/ رشته/ جنسیت یکسان با تصریح به استمرار تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش در محل مورد نیاز امکان پذیر است.
۳- در صورت احراز عدم شرایط و استحقاق افراد منتقل شده، ضمن برخورد قانونی با متخلفین نسبت به لغو انتقال ذی نفعان در هر زمان از سال تحصیلی اقدام خواهد شد.
۴- به استناد ماده (۹) مصوبه مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ هیئت وزیران انتقال دائم به کلان شهر های اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفا درخواست مأموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل بررسی است. بدیهی است در صورت اصلاح آئین نامه مصوب مربوط، امکان تبدیل انتقال موقت به دائم در کلانشهرها فراهم می شود.
بنابراین متقاضیان انتقال به این شهرها فقط مجاز به عرضه درخواست مأموریت (انتقال موقت) است. ضمناً برخورداری از تسهیلات خروج از کلانشهر، منوط به عرضه درخواست کتبی جداگانه است.
۵- فرهنگیانی که همسر آنان پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی بوده و طبق امریه دستگاه مربوط (بدون درخوسات خود) و با تایید بالاترین مقام نظامی یا انتظامی در استان، منتقل شده باشند، مشمول بند (۳) جدول امتیاز بندی هستند. لازم به ذکر است به مکاتباتی که صرفا موید اشتغال همسر نظامی بوده همانند سایر همکاران امتیازدهی خواهد شد.
۶- فرآیند نقل و انتقال درون و برون استانی صرفا در بازه زمانی ۱۰ خرداد تا ۱۵ مرداد ماه صورت می گیرد.
۷- عدم رجوع افراد انتقال یافته به منطقه مقصد، بعد از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می شود.
۸- ادارات شهرستان ها و مناطق مقصد، مکلف اند پیش از انتهای دوره انتقال موقت افراد منتقل شده سال قبل، نسبت به صدور حکم پایان مأموریت و اطلاع رسانی به افراد ذی نفع اقدام و در صورت عدم تمدید انتقال، از سازماندهی و صدور ابلاغ تدریس برای آنان اجتناب کنند و ادارات شهرستان ها و مناطق مبدأ هم موظف اند بعد از پایان تاریخ انتقال، نسبت به پیگیری و تعیین وضعیت خدمتی افراد و صدور ابلاغ خدمت تا شروع سال تحصیلی اقدام نمایند. بدیهی است عدم مبادرت به موقع به منزله ترک فعل و کوتاهی در انجام وظایف قانونی تلقی می شود.
۹- مسئولیت اطلاع رسانی، نظارت بر حسن اجرا و پاسخگویی مناسب به متقاضیان انتقال درون و برون استانی با مدیرکل آموزش و پرورش استان ها است. مقتضی است تمهیدات لازم را به نحوی فراهم نمایند تا از رجوع متقاضیان به واحدهای ستادی خودداری شود. هرگونه مکاتبه خارج از سامانه مربوط در ارتباط با انتقال با مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ممنوع بوده و در نتایج ارزیابی عملکرد استانها لحاظ خواهد شد.
۱۰- به منظور بررسی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش، برنامه اعزام بازرسان حوزه ستادی جهت بازدید میدانی متعاقباً ارسال خواهد شد.
برای مشاهده متن کامل شیوه نامه اینجا کلیک کنید.
منبع:

1402/03/13
15:11:15
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است