شروع برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی از شنبه

شروع برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی از شنبه

دانشگاه فارسی: المپیادهای علمی دانش آموزی کشور در سال تحصیلی 1402-1401 از روز شنبه، اول بهمن ماه شروع می شود؛ سامانه اعلامی برای دریافت کارت آزمون تا آخرین آزمون باز است و دانش آموزان می توانند تا قبل از شروع آزمون نسبت به دریافت و پرینت کارت خود اقدام نمایند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا و طبق اعلام سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، دانش آموزانی که در المپیادهای علمی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت نام کرده اند؛ بمنظور دریافت کارت ورود به آزمون المپیادهای علمی می توانند به سامانه my.medu.ir مراجعه و کارت خودرا دریافت نمایند.
المپیاد علمی کامپیوتر، جغرافیا و علوم زمین در روز شنبه، اول بهمن ماه؛ المپیاد شیمی و تفکر و کارآفرینی در روز یکشنبه، دوم بهمن ماه، المپیاد نجوم و اختر فیزیم، سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی در روز دوشنبه، سوم بهمن ماه؛ المپیاد فیزیک و سواد رسانه ای در روز سه شنبه، چهارم بهمن ماه، المپیاد ریاضی و اقتصاد مدیریت در روز چهارشنبه، پنجم بهمن ماه، المپیاد ادبی و علوم و فناوری در روز پنج شنبه، ششم بهمن ماه و المپیاد زیست شناسی در روز جمعه، هفتم بهمن ماه برگزار می گردد که ساعت برگزاری، نوع و تعداد سوال ها به این شرح است:


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، این آزمون ها در زمینه های داخل و خارج از کشور بصورت همزمان برای دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم برگزار و اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول جهت شرکت در آزمون مرحله دوم بصورت مکتوب به اداره کل آموزش وپرورش استان و مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ارسال می شود.
ثبت نام آزمون مرحله دوم المپیادها: پذیرفته شدگان مرحله اول بدون نیاز به ثبت نام مجدد می توانند در آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی شرکت نمایند. اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول بعد از اعلام در سامانه my.medu.ir بصورت مکتوب به اداره کل آموزش وپرورش استانها ارسال می شود. اسامی پذیرفته شدگان مدارس خارج از کشور نیز به مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اعلام می شود.
طبق دستورالعمل ارسالی به استانها تمام دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم مجاز به شرکت در رشته های المپیادهای علمی هستند و در رشته علوم و فناوری نانو دانش آموزان پایه دوازدهم همه رشته ها نیز مجاز به شرکت در این آزمون هستند، اما در المپیاد علمی «علوم زمین» فقط رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و فنی وحرفه ای و در المپیاد علمی «جغرافیا» فقط رشته های ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی مجاز به شرکت هستند.
منبع:

1401/10/29
16:15:27
5.0 / 5
367
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است