رئیس صندوق رفاه خبر داد؛

مدت بازپرداخت وام دانشجویی از 60 به 36 ماه کاهش یافت

مدت بازپرداخت وام دانشجویی از 60 به 36 ماه کاهش یافت

به گزارش دانشگاه فارسی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: دانشجویان ورودی 95 که طی مدت زمان 9 ماهه، برای تقسیط وام خود اقدام نکرده اند، بازپرداخت وام آنها از 60 ماه به 36 ماه کم شده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مسعود گنجی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جریان بازدید از پروژه ها و خوابگاه های دانشگاه ملایر از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق رفاه دانشجویان برای پرداخت وام های دانشجویی آگاهی داد و اظهار داشت: این اعتبار برای پرداخت وام ضروری، وام ودیعه مسکن، وام تحصیلی و وام شهریه در نظر گرفته شده است. دانشجویان می توانند تا ۱۶ آذرماه بوسیله سایت صندوق رفاه دانشجویان برای دریافت وام تحصیلی، وام ودیعه مسکن و وام شهریه ثبت نام کنند. همین طور ثبت نام وام ضروری نیز از ۲۱ آبان ماه شروع شده است، تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی به دانشجویان کم بضاعت و مستعد تعلق می گیرد.
گنجی یادآوری کرد: وام تحصیلی برای دوره کاردانی و کارشناسی ۲ و نیم میلیون تومان، برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ۳ میلیون تومان و برای دوره دکتری ۶ و نیم میلیون تومان پرداخت می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه مبلغ تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی به هر دانشگاه بر طبق عملکرد سال قبل آن دانشگاه اختصاص یافته است، از افزایش ۱۰ درصدی مبلغ اختصاص یافته به دانشگاه ها برای وام های دانشجویی امسال آگاهی داد و اشاره کرد: دانشجویان ورودی ۹۵ که طی مدت زمان ۹ ماهه، برای تقسیط وام خود اقدام نکرده اند، بازپرداخت وام آنها از ۶۰ ماه به ۳۶ ماه کم شده است.


منبع:

1401/09/09
10:13:52
5.0 / 5
431
تگهای خبر: پروژه , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است