معاون ستاد مواد مخدر كشور:

كاهش مصرف موادمخدر دانشجویان از نیمسال دوم ۹۵

كاهش مصرف موادمخدر دانشجویان از نیمسال دوم ۹۵

دانشگاه فارسی: معاون ستاد مواد مخدر كشور با اشاره به تجربه موفق كانون های دانشجویی همیاران در وزارت علوم اظهار داشت: از نیمه دوم سال ۹۵ شاهد كاهش مصرف موادمخدر در قشر دانشجویی بوده ایم.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، پرویز افشار در دومین همایش كشوری كانون های دانشجویی همیاران در شیراز، اظهار داشت: برپایه مطالعات صورت گرفته، خیلی از صدمه های اجتماعی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با سوء مصرف مواد مخدر در ارتباط می باشد.
وی اضافه كرد: تجربه موفق تشكیل كانون های دانشجویی همیاران در وزارت علوم، می تواند در وزارت آموزش و پرورش هم اجرا شود، چون كه خیلی از این صدمه ها از سال های پیش از ورود به دانشگاه تولید می گردد.
معاون ستاد مواد مخدر كشور به بیان مهمترین عوامل گرایش اولیه نوجوانان و جوانان به مواد مخدر پرداخت و اظهار داشت: تجربه جدید، نیاز به هیجان، لذت، شادابی، تفریح، بهبود راندمان كاری و پاره ای از اختلالات جنسی، همچون دلایلی بوده كه به قول افراد سبب گرفتار شدن آنها در دام مواد مخدر شده است.
افشار با اشاره به اینكه از نیمه دوم سال ۹۵ شاهد كاهش مصرف موادمخدر در قشر دانشجویی بوده ایم، اظهار داشت: كانون ها باید از مقاطع تحصیلی پیش از ورود به دانشگاه فعال شوند.
وی با اشاره به اینكه وجود همیاران در مقاطع اولیه ِ تحصیلی بخصوص در مقطع پیش دبستانی و سال های اول و دوم ابتدایی لازم است، ادامه داد: طی تحقیقات انجام شده ۷۵ درصد از مصرف كنندگان موادمخدر، پیش از ورود به دانشگاه به این مواد گرایش داشته اند.
معاون ستاد مواد مخدر كشور تصریح كرد: ارزان تر بودن، موثر تر بودن و دغدغه مند بودن، همچون شاخص های فعالیت گروه های دانشجویی در زمینه پیشگیری از صدمه های اجتماعی به حساب می آید و امید آن است كه این فعالیت ها هر چه بیشتر ادامه یابد.

1396/11/11
15:41:36
5.0 / 5
4654
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است