براساس اعلام دانشگاه شریف؛

تعیین ودیعه خوابگاه دانشجویان دکتری و کارشناسی ۸۰۰ هزار تومان

تعیین ودیعه خوابگاه دانشجویان دکتری و کارشناسی ۸۰۰ هزار تومان

دانشگاه فارسی: بر طبق اعلام دانشگاه شریف، ودیعه خوابگاه دانشجویان دکتری و کارشناسی 800 هزار تومان و ودیعه خوابگاه دانشجویان کارشناسی ارشد 650 هزار تومان تعیین شده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، اداره امور خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف، شرایط استفاده از خوابگاه برای دانشجویان ورودی جدید را اعلام نمود که جزئیات آن به شرح زیر است؛
ثبت نام خوابگاه ها بصورت الکترونیکی و بوسیله سامانه سیما به آدرس ir.sharif.dorm به انجام می رسد. همین طور دانشجویان متقاضی خوابگاه بعد از دریافت شماره دانشجویی (از سامانه آموزش دانشگاه)، با ورود به سامانه سیما، ابتدا فرم درخواست خودرا تکمیل و ثبت می کنند.
عدم ارائه خوابگاه به دانشجویان ساکن تهران و البرز
طبق قوانین اسکان (مندرج در دفترچه انتخاب رشته)، باتوجه به محدودیت ظرفیت، به دانشجویان ساکن در استان تهران و توابع آن، استان البرز و همین طور دانشجویان دارای کد رشته فاقد خوابگاه و نوبت دوم (شامل بومی و غیربومی)، خوابگاه تعلق نمی گیرد.
براساس تاکید دانشگاه، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد لازم است پیش از ثبت نام خوابگاه در صورت استفاده از امکانات رفاهی در مقاطع قبلی (وام و خوابگاه) نسبت به تعیین تکلیف یا تسویه حساب مقطع قبل خود در سامانه فاز ۲ صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف (ir.swf.bp ) اقدام نمایند. در صورت عدم تسویه حساب مقطع قبل، ارائه خوابگاه مقدور نیست.
ثبت درخواست در سامانه به تنهایی تعهدی برای دانشگاه ایجاد نکرده و اختصاص خوابگاه منوط به تأیید کارشناسان اداره، وجود ظرفیت خالی و تکمیل مراحل ثبت نام در بازه زمانی مجاز هستند.
گواهی امضاء ولی/سرپرست/همسر دانشجویان دختر توسط دفترخانه اسناد رسمی، ذیل فرم اطلاعات آشنایان و بستگان و یا حضور ولی/سرپرست/همسر دانشجویان دختر (همراه با مدرک شناسایی معتبر) در هنگام نخستین مراجعه به خوابگاه الزامی است.
لازم به ذکر است شرط موافقت با درخواست اسکان و اختصاص خوابگاه طبق دستورالعمل ابلاغی از وزارت بهداشت، حداقل تزریق سه دوز واکسن کووید ۱۹ است.
تسهیلات ودیعه رهن و اجاره ویژه دانشجویان متاهل
با توجه به تفاهمنامه منعقد شده درخلال دانشگاه با یک بانک قرض الحسنه، فرصتی استثنائی برای دانشجویان ورودی جدید مقاطع تحصیلات تکمیلی جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اسکان (جهت ودیعه رهن/اجاره) بجای استفاده از خوابگاه های دانشگاه فراهم گشته است.
شایان ذکر است این طرح ویژه دانشجویان پسر ورودی جدید مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان متأهل کلیه مقاطع که در سال قبل در خوابگاه ساکن بوده اند، است.
ارائه اصل گواهی سکونت در سال قبل در خوابگاه (ممهور به مهر مدیریت امور دانشجویی دانشگاه محل تحصیل مقطع قبلی «به استثنای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف») برای این دسته از متقاضیان الزامی است.
در اختتام همین طور تاکید گردیده است که زمان ثبت نام خوابگاه قابل تمدید نیست.
زمان ثبت درخواست و ودیعه خوابگاه برای تمام مقاطع تحصیلی
دانشجویان مقطع دکترا در کلیه رشته ها از ۱۸ شهریور ساعت ۱۸ تا ۲۰ شهریور ساعت ۱۶ مهلت دارند، نسبت به ثبت درخواست خود برای اسکان در خوابگاه اقدام نمایند. ودیعه خوابگاه برای این دسته از دانشجویان ۸۰۰ هزار تومان است.
دانشجویان کارشناسی ارشد نیز در کلیه رشته ها در همین تاریخ می وانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند؛ ودیعه خوابگاه برای این دانشجویان نیز ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است.
همچنین بر طبق اعلام دانشگاه شریف، ودیعه خوابگاه برای دانشجویان کارشناسی ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

1401/06/19
15:33:34
5.0 / 5
152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است