استاد دانشگاه شریف جایزه بین المللی سرآمدترین دانشمند جوان را دریافت کرد

استاد دانشگاه شریف جایزه بین المللی سرآمدترین دانشمند جوان را دریافت کرد

دانشگاه فارسی: دکتر هادی پرستارشهری عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف موفق به دریافت جایزه بین المللی سرآمدترین دانشمند جوان سال CHEMOLAB) 2022 ) در کنفرانس بین المللی کمومتریکس شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، در هیجدهمین دوره کنفرانس بین المللی کمومتریکس در شیمی تجزیه CAC که در ایتالیا برگزار شد، دکتر هادی پرستار شهری عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف جایزه CHEMOLAB ۲۰۲۲ را کسب نمود.
این جایزه هر ۲ سال یک دفعه توسط انتشارات علمی - پزشکی الزویر به پژوهشگران موفق و سرآمد زیر ۴۰ سال که بیشترین فعالیت و تاثیر در پنج سال اخیر آنها در گرایش کمومتریکس دارند، اهدا می شود.
انتشار مقالات باکیفیت، تعاملات بین المللی با سایر گروههای کمومتریکس دنیا، حضور و سخنرانی در مجامع علمی کمومتریکس دنیا، داوری مقالات برای مجلات بین المللی، مشارکت در اجرای طرح های تحقیقاتی بین المللی و برگزاری رویدادهای علمی بین المللی همچون فاکتورهای مهم انتخاب محقق برتر برای دریافت این جایزه است.
کنفرانس بین المللی کمومتریکس که به اختصار CAC نامیده می شود هر ۲ سال یک دفعه برگزار می گردد و معتبرترین کنفرانس در حوزه کمومتریکس در دنیا است. در این کنفرانس تازه ترین دستاوردها در حوزه کمومتریکس ارائه می شود و همین طور کمپانی های بزرگ تولید دستگاه های آنالیز و نرم افزارهای مربوطه در این کنفرانس حضور دارند.
دکتر هادی پرستار شهری با احتساب پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری خود بیش از ۱۵ سال است که در حوزه کمومتریکس فعالیت دارد.
وی در طول این زمان علاوه بر تلاش در راستای توسعه و کاربرد روش های مختلف کمومتریکس جهت آنالیز سیستم های پیچیده محیط زیستی، غذایی و دارویی، در این خصوص تعامل بین المللی مناسبی با گروههای تحقیقاتی بزرگ در دنیا به وجود آورده است.
در این جهت انتشار بیش از ۷۶ مقاله در مجلات معتبر بین المللی، ۳ فصل کتاب، بیش از ۶۰ مقاله در کنفرانس های بین المللی و داخلی و اجرای ۵ طرح بین المللی با کشورهای اسپانیا، فرانسه، هلند و روسیه قسمتی از دستاوردهای ایشان دراین زمینه است.
دریافت جایزه دانشمند جوان کمومتریکس در سال ۲۰۱۵، دریافت فلوشیپ هامبولت از کشور آلمان، گرنت بین المللی جندی شاپور با کشور فرانسه نیز از دیگر افتخارات کسب شده بین المللی توسط دکتر پرستار می باشد.
همچنین برگزاری چهار دوره مدرسه زمستانی کمومتریکس با حضور بیش از ۱۵ تن از نامداران کمومتریکس دنیا در دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف، از دیگر کارهای گروه تحقیقاتی وی است.منبع:

1401/06/14
11:04:47
5.0 / 5
184
تگهای خبر: آموزش , پروژه , پزشك , پژوهشگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است