برای رشته های غیر پزشكی اعلام شد؛

جزئیات انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل

جزئیات انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل

دانشگاه فارسی: سرپرست اداره کل امور دانشجویان داخل اظهار داشت: دانشجویان ایرانی رشته های غیر پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور جهت انتقال به دانشگاه های کشور می توانند به سامانه سجاد رجوع کنند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، ابوالفضل دانشور اظهار داشت: کلیه دانشجویان رشته های غیر پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور با داشتن شرایط عمومی و اختصاصی انتقال که در بخشنامه ذکر شده است می توانند نسبت به ادامه تحصیل خود در دانشگاه های داخل درخواست انتقالی دهند.
دانشور بیان کرد: با توجه به حاکم شدن شرایط متلاطم اقتصادی در سطح دنیا و بالتبع تأثیرگذاری آن بر روی ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، وزارت علوم تحقیقات و فناوری در امتداد پشتیبانی از این عزیزان و کاهش اضطراب و نگرانی خانواده های آنها آمادگی دارد تا شرایط ادامه تحصیل آنها را در کشور مهیا سازد.
سرپرست اداره کل امور دانشجویان داخل افزود: حداقل زمان اقامت دانشجویان در کشور مبدا در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای به مدت یک نیم سال و در مقطع دکتری تخصصی به مدت دو نیم سال تحصیلی الزامی است.
وی درباب نحوه ارائه تقاضا توسط دانشجویان اشاره کرد: کلیه متقاضیان انتقال فقط بوسیله سامانه جامع امور دانشجویان «سجاد» به آدرس «portal. Saorg.ir»، می توانند نسبت به ثبت درخواست انتقال خود اقدام نمایند. بعد از آن پروسه اعتبار دانشگاه مبدا و مدارک تحصیلی دانشجو در کشور مبدا توسط اداره کل امور دانش آموختگان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت احراز شرایط بخشنامه بوسیله دبیرخانه درخواست ها به دانشگاه های پیشنهادی ارسال می شود، در آخر نیز درخواست ها در شورای انتقال بررسی و نتیجه نهایی توسط شورا تعیین می شود.
دانشور اضافه کرد: دبیرخانه شورای انتقال سازمان امور دانشجویان طی سالهای قبل با خیلی از پرونده های ارسالی دانشجویان که شرایط بخشنامه را داشته اند موافقت کرده است به عنوان مثال در سال ۹۵ شورا با ۲۱۹ پرونده، در سال ۹۶ با ۱۶۳، در سال ۹۷ با ۱۸۶، در سال ۹۸ با ۱۷۹، در سال ۹۹ با ۷۹ و در سال ۱۴۰۰ با ۸۱ پرونده جهت ادامه تحصیل دانشجویان در ایران موافقت کرده است.
وی درباب زمان ارائه درخواست انتقال به داخل اظهار نمود: بدین سبب دانشجویان در تمام طول سال با وجود شرایط بخشنامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به دانشگاه های آموزش عالی کشور می توانند به سامانه سجاد رجوع کرد و درخواست انتقال خودرا ثبت کنند.
مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با تاکید بر این که تلاش بر این است که هر جوان ایرانی که برای کسب علم و دانش پیشگام شده و در پروسه تحصیل گرفتار مشکل شده است با اولویت رسیدگی شود از همه جوانانی که در حین تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور متحمل مشکلاتی شده اند که ادامه تحصیل آنها را با موانعی رو به رو کرده است بدانند که سازمان امور دانشجویان با تمام توان و ظرفیت قانونی پشتیبان آنها است چونکه اعتقاد داریم این جوانان فرزندان ما هستند و برای ساختن بنای عظیم تمدن اسلامی باید ظرفیت های این عزیزان هم مورد توجه و حمایت جدی قرار گیرد.


منبع:

1401/04/07
23:23:04
5.0 / 5
167
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تحصیل , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است