رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبرداد ؛

برنامه صندوق رفاه برای ارائه تسهیلات تولد فرزند به دانشجویان

برنامه صندوق رفاه برای ارائه تسهیلات تولد فرزند به دانشجویان

به گزارش دانشگاه فارسی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از برنامه ریزی برای پرداخت تسهیلات تولد فرزند به دانشجویان متاهل آگاهی داد و اظهار داشت: این تسهیلات در قالب وام ودیعه مسکن پرداخت می شود.مسعود گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تسهیلات تولد فرزند اظهار داشت: برمبنای ماده ۷ و ۸ قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درصدد است وام قابل توجهی تحت وام عنوان ودیعه مسکن به دانشجویان متأهل عرضه نماید.
وی افزود: اکنون وام ودیعه مسکن متاهلان تهران ۳۲.۵ میلیون تومان است که این مبلغ در صورت اختصاص بودجه از طرف ستاد ملی جمعیت در اجرای ماده ۸ قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت به بالای ۱۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد: وام ودیعه مسکن متاهلان بقیه شهرها هم به نسبت میزان اجاره بها در هر شهری افزایش پیدا خواهدنمود.
وی اضافه کرد: این وام ودیعه مسکن متاهلان به شرطی افزایش خواهد یافت که ستاد ملی جمعیت و به تبع آن سازمان برنامه و بودجه درخواست صندوق رفاه دانشجویان را برای دریافت مبلغ ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان امسال پاسخ دهد و این مبلغ که واقعاً حق قانونی دانشجو است را به صندوق رفاه پرداخت کند.
وی اشاره کرد: وام تحصیلی دانشجویان مجرد امسال ۳۰ درصد بالا رفته و وام تحصیلی دانشجویان متأهل دو برابر دانشجویان مجرد بالا رفته و پرداخت می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: همین طور با توجه به این که تعدادی از دانشجویان در طول تحصیل صاحب فرزند می شوند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درصدد است برای این دسته از دانشجویان تسهیلاتی تحت عنوان «تسهیلات تولد فرزند» پرداخت کند.
وی افزود: البته این تسهیلات در صورتی پرداخت خواهد شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ستاد ملی جمعیت همکاری لازم را با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم داشته باشند.


منبع:

1401/02/19
07:33:31
5.0 / 5
99
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است