رییس دانشگاه تهران:

شیوه نامه های بهداشتی در خوابگاه ها و کلاس های درس به دقت اجرا می شود

شیوه نامه های بهداشتی در خوابگاه ها و کلاس های درس به دقت اجرا می شود

رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: تمام شیوه نامه های بهداشتی در خوابگاه ها و کلاس های درس به دقت اجرا می شود چونکه تلاش ما این است که سلامت دانشجویان را تضمین نماییم.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سید محمد مقیمی روز یکشنبه در ویژه برنامه استقبال از دانشجویان دانشگاه تهران که در نخستین روز از سرگیری آموزش حضوری با حضور وزیر علوم انجام شد در جمع خبرنگاران اضافه کرد: امروز شاهد بازگشایی باردیگر دانشگاه تهران و از سرگیری کلاس های آموزشی حضوزی آن هستیم. تمام شیوه نامه هایی که درمورد بازگشایی خوابگاه ها و کلاس ها ابلاغ گردیده است به دقت اعمال می شود.
وی افزود: البته امروز روز اول بازگشایی است و شاید با کمبودهای روبه رو باشیم که به مرور آنها را برطرف می نماییم.
رییس دانشگاه تهران همین طور درباره حضور دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه اظهار داشت: دانشجویان برای حضور در دانشگاه و خوابگاه ها بر طبق شیوه نامه بهداشتی باید ۲ دز واکسن را دریافت کرده باشند و به همین دلیل مرکز بهداشتی دانشگاه تهران این آمادگی را دارد اگر دانشجویی ۲ دز واکسن را تزریق نکرده است، واکسیناسیون را انجام دهد تا آنها برای ورود به خوابگاه و دانشگاه محدودیتی نداشته باشند.
مقیمی اضافه کرد: اگر دانشجویی هم از نظر پزشکی منعی برای حضور در دانشگاه دارد، درخواست آنها بطور ویژه بررسی می شود تا دانشجویی در این ترم محروم از ادامه تحصیل نشود.
وی افزود: معاونت آموزشی وزارت علوم تسهیلاتی را برای دانشجویانی که به دلیلهای مختلف امکان حضور در دانشگاه را ندارند در نظرگرفته است تا آنها بتوانند در دانشگاه شهر محل سکونت خود بعنوان میهمان پذیرش شوند یا بصورت حذف اضطراری برخی از دروس خودرا حذف نمایند و دروس جدیدی را جایگزین کنند، بدین سبب تمام تسهیلات آماده است و اگر موانعی برای دانشجویان بطور خاص وجود دارد، برطرف می شود.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، ویژه برنامه استقبال از دانشجویان دانشگاه تهران امروز (یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱) همزمان با نخستین روز از سرگیری آموزش حضوری با شرکت محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مقیمی رئیس دانشگاه تهران و تعدادی از اساتید از مقابل سردر اصلی این دانشگاه انجام شد.
وزیر علوم در این برنامه با حضور در دانشکده های دانشگاه تهران از کلاس های درس و چگونگی حضور دانشجویان بازدید کرد.
معاونت آموزشی دانشگاه تهران هم امروز در اطلاعیه ای با بیان از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه تهران از تاریخ ۱۴ فروردین بر شرکت منظم در کلاس های درس تاکید و درباره نحوه مواجهه با غیبت های غیرموجه، برنامه ریزی دروس عملی ناتمام و نحوه برگزاری امتحانات اطلاع رسانی کرد.
براساس این اطلاعیه دانشجویانی که به دلیلهای غیرموجه غیبت داشته باشند، مشمول ضوابط و مقررات مندرج در بخشنامه ها، دستورالعمل ها و بخشنامه های آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تهران خواهند بود.1401/01/14
12:52:47
5.0 / 5
332
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پزشك , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است