معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

حدود ۳۵ هزار معلم جدید در کشور جذب آموزش و پرورش می شوند

حدود ۳۵ هزار معلم جدید در کشور جذب آموزش و پرورش می شوند

به گزارش دانشگاه فارسی ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به این که مسائل کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم امکان پذیر است، اظهار داشت: همه تلاشمان بر این است که تا پیش از آخر سالجاری، نام نویسی و آزمون برای جذب حدود ۳۵ هزار معلم مورد نیاز آموزش و پرورش در کشور صورت گیرد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از خبرگزاری ایرنا قاسم احمدی لاشکی روز پنجشنبه در نشست با روسای ۲۲ گانه آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: مناسب ترین راه برای جذب و تربیت معلمان خوش فکر و نخبه، مسیر دانشگاه فرهنگیان بوده و راه رسیدن به کیفیت مناسب در آموزش های مدارس، کاهش جذب نیروهای آموزش و پرورش از راه راه های غیرعلمی است.
وی بیان نمود: تربیت معلم، رکن اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به حساب می آید و راز کاهش مسائل مختلف کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم و برپایه مبنای علمی امکانپذیر است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: عدالت آموزشی با داشتن فضای ایمن آموزشی رابطه مستقیمی دارد و باید کوشش کرد تا عدالت در ساخت فضاهای آموزشی ایمن در کشور و استان ها به صورت مطلوب اجرایی شود.
وی ضمن اشاره به تربیت دانش آموزان برپایه ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین افزود: مسائل و آموزه های تربیتی نباید همگام با مسائل آموزشی مورد توجه قرار گیرد و استفاده از فضای مجازی برای تدریس غیرحضوری، لزوم توجه به صدمه های اجتماعی را دوچندان کرده است.
احمدی لاشکی، استقلال در قانونگذاری برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت مطلوب و مصون بودن آموزش و پرورش از فشارهای بیرونی و سیاسی را از مهم ترین عوامل پیشرفت آموزشی در جوامع پیشرفته عنوان نمود.
نماینده تام الاختیار مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در سفرهای استانی به هرمزگان اظهار داشت: باید تلاش شود آموزش های حضوری بار دیگر بیشترین روش در مدارس کشور باشد و معضلات و مسائل آموزشی و تربیتی با حضور دانش آموزان در کلاس های درس کاهش پیدا کند.


منبع:

1400/10/23
11:43:36
5.0 / 5
89
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سفر , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است