270 محصول فناورانه در زمینه گاز حمایت شدند

270 محصول فناورانه در زمینه گاز حمایت شدند

دانشگاه فارسی: فن بازار تخصصی گاز بعنوان زمینی برای عرضه و تسهیل فروش محصولات فناورانه این حوزه ایجاد و تا حالا 270 محصول در این پلتفرم ثبت و حمایت شده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، ۱۴۳ شرکت دانش بنیان و خلاق با تولید ۲۷۰ محصول فناورانه کاربردی در صنعت گاز، به رونق این حوزه کمک کردند، محصولاتی که با توان داخلی به تولید رسیده و پاسخی فناورانه به نیازهای داخلی هستند.
ایران یکی از کشورهای غنی از منابع زیرزمینی مانند گاز است بنا بر این توسعه فناوری های کاربردی در این عرصه، دو مزیت دارد؛ یکی این که این منابع را با فناوری عجین می کند و دوم این که مزایای اقتصادی آن به رونق کسب وکارها منجر می شود.
در همین راستا، فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت راه اندازی فن بازارهای تخصصی به سراغ این صنعت قدیمی در کشور رفت و با شناسایی فعالان این حوزه کوشش کرد تا زنجیره کاملی از بازیگران این حوزه شکل گیرد و محصولات و دستاوردها به دست بازار و صنعتگران برسد.
برخی از این محصولات شامل «پمپ گریز از مرکز نفتی و غیرنفتی»، «سولفور زدایی از مازوت ـ نفتا و میعانات گازی ـ گازوئیل»، «پوشش های مقاوم به سایش و خوردگی»، «مخزن فلز، کامپوزیت نگهداری محلول های خورنده»، «تخته های عایق الکتریکی»، «بخاری گازی کنوکتوری با راندمان چند برابر دارای فن، با ورق های گالوانیزه» و غیره می شود.
همه این محصولات بومی هستند و با تلاشی دانش بنیان به تولید رسیده اند و نقشی موثر در کاهش واردات این محصولات گرانقیمت ایفا می کنند، این اتفاق منجر به پیش گیری از خروج میزان بالایی ارز از کشور شده است.


منبع:

1400/10/01
22:08:54
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است