مدیر كل امور دانشجویان و كاركنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران:

امکان تغییررشته برای افرادی که با اصرار خانواده انتخاب رشته کردند

امکان تغییررشته برای افرادی که با اصرار خانواده انتخاب رشته کردند

به گزارش دانشگاه فارسی مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران یکی از اقدامات این اداره را رصد دانشجویانی عنوان نمود که با تاکید خانواده و به رغم تمایل خود رشته ای را برگزیده اند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه تهران، رحمت اله اللهیاری به نشست اخیر مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور در دانشگاه تهران اشاره نمود و اظهار داشت: در نشست اخیر درباره مشکلات پیش آمده برای دانشجویان در دوران کرونا صحبت شد. در دوران کرونا به علت تغییر شرایط تحصیل، دانشجویان گرفتار تنش ها و کمبودهای مختلفی بخصوص در بدو ورود به دانشگاه می شوند که این امر عامل خیلی از مشکلات پیش آمده برای دانشجویان خواهد شد که دانشجویان شاهد و ایثارگر هم از این امر مستثنی نیستند.
مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران اضافه کرد: ازاین رو تلاش بر این است تا برای رفع و یا کاهش این مشکلات، از ظرفیت های مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه یک کشور استفاده گردد. همینطور با شناسایی دقیق مشکلات دانشجویان تحت پوشش، کارگاه های آموزشی مورد نیاز برای دانشجویان و کارشناسان و مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه ها برگزار می شود.
اللهیاری با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر از ۷ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران شاغل به تحصیل هستند، مهم ترین برنامه آموزشی اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران در دوران کرونا را ارتقای تحصیلی دانشجویان عنوان نمود و اظهار داشت: در همین راستا کانال آموزشی شهید چمران و شهید دهشور با هدف ارتقای تحصیلی دانشجویان در دوران کرونا به راه افتاده است.
وی اضافه کرد: برخی دانشجویان با وجود این که تمایل به ادامه تحصیل در رشته خود دارند اما به علل مختلف گرفتار افت تحصیلی می شوند که این دانشجویان از حمایت دانشجویان تحصیلات تکمیلی استعداد درخشان بعنوان دستیار آموزشی بخصوص در درس هایی مانند ریاضی، فیزیک، دیفرانسیل و درس های محاسباتی، برخوردار خواهند شد.
اللهیاری از دیگر اقدامات اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر را تغییر رشته دانشجویانی ذکر کرد که با تاکید خانواده و به رغم تمایل خود رشته ای را برگزیده و بنابراین گرفتار افت تحصیلی شده اند.
مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران درباره رویه انجام این کار اظهار داشت: این دانشجویان تا ترم ۳ رصد می شوند و بعد از رغبت سنجی و استعدادسنجی، البته به شرط معدل، امکان تغییر رشته برای آنها فراهم می شود.
وی در بخش دیگر سخنانش از طراحی وبسایت شهدای دانشگاه اطلاع داد و اعلام نمود: اطلاعات ۳۶۷ شهید دانشگاه تهران همچون ۵ عضو هیأت علمی، ۲۲ کارمند و ۳۴۰ دانشجو در این وبسایت درحال بارگذاری است و بزودی رونمایی خواهد شد.
دبیر شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور همینطور درباره موضوعات دیگر مورد بحث در نشست اخیر این شورا اظهار نمود: هدف برگزاری این نشست منطقه ای، افزایش همکاری و تعامل بین ادارات کل دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک و پیگیری مطالبات از بنیاد شهید و امور ایثارگران بود. دانشگاه تهران از سال ۱۳۹۴ مطالبات قابل توجهی از بنیاد دارد که البته امسال بخشی از آن وصول شد، اما بخش بزرگی از آن باقی مانده است که امیدواریم با همت و حمایت دکتر قاضی زاده هاشمی، این مطالبات از جانب بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه پرداخت گردد.
بر طبق این گزارش، جلسه شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور به میزبانی دانشگاه تهران و با حضور دکتر تقی زاده، مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان؛ دکتر نعیمی، سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان؛ غفوری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک کشور در تالار امیرکبیر حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار گردید.

1400/09/03
22:14:24
5.0 / 5
36
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است