ثبت نام بیشتر از 350 تیم در دهمین مسابقات مناظره دانشجویان ایران

ثبت نام بیشتر از 350 تیم در دهمین مسابقات مناظره دانشجویان ایران

برپایه اعلام سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی بیشتر از ۳۵۰ تیم در دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با شعار مناظره فرصتی برای یادگیری ثبت نام کردند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، به نقل از سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با شعار مناظره فرصتی برای یادگیری علیرغم غیرحضوری بودن دانشگاه ها، در سرتاسر کشور درحال برگزاری است.
با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی دانشگاه ها بخشی از این مسابقات در بستر فضای مجازی و در استان هایی که پروتکلهای بهداشتی اجازه می داد مسابقات به صورت حضوری برگزار گردید.
در این دوره از مسابقات که ۳۹ واحد جهاد دانشگاهی مسئولیت برگزاری آنرا در دانشگاه ها عهده دار هستند تابحال بیشتر از ۳۵۰ تیم ثبت نام کرده و مسابقات در استانهای اصفهان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گیلان، قزوین، اردبیل و مرکزی به صورت حضوری برگزار شده است.
استان های چهارمحال و بختیاری، زنجان، هرمزگان، یزد هم مسابقات را به صورت غیرحضوری برگزار و در استانهای دیگر هم فرایند ثبت نام از تیم ها همچنان ادامه دارد.
همچنین در استان تهران مسابقات به صورت دانشگاهی برگزار و دانشگاه های الزهراء، امیرکبیر، تهران، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، علم و صنعت، علوم پزشکی شهید بهشتی میزبان مرحله دانشگاهی خواهند بود.
این مسابقات محدود به دانشگاه های وزارت علوم و بهداشت نیست و همه دانشجویان بدون محدودیت نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی می توانند با رفتن به پایگاه اینترنتی مسابقات به آدرس isdc.ir و یا به آدرس Roytab.ir/monazere۱۰ فرم ثبت نام را تکمیل کنند.
مرحله منطقه ای این مسابقات در سه منطقه منتخب، دیماه سالجاری برگزار می شود. مرحله کشوری با حضور ۱۶ تیم برگزیده در اسفند به صورت حضوری برگزار می گردد.
این مسابقات هر ساله به صورت سه مرحله ای در دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود و ثبت نام از تیم ها در چارچوب گروههای دو الی چهار نفره خواهد بود. مناظره بر سر گزاره هایی است که عمومی است و غالباً در ارتباط با مسائل روز جامعه است.
گزاره ها به صورتی بیان می شوند که هم قابلیت دفاع داشته باشند هم مخالفت و سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور هم مسئولیت قضاوت هر مناظره را خواهند داشت.
معیارهای اصلی ارزیابی داوران اصول و اخلاق مناظره، فنون مناظره، اشراف به مبحث و عرضه مباحث منطقی و خلاقیت در عرضه مباحث خواهد بود.
هم حالا سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی نخستین و تنها برگزار کننده این نوع مسابقات در حوزه دانشجویی در سطح کشور است و با برگزاری ۹ دوره موفق مسابقات ملی مناظره دانشجویی در نظر دارد دهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی را بشکلی کامل تر برگزار کند.منبع:

1400/09/02
20:52:25
5.0 / 5
42
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است