یک سوم مدارس استان سمنان در گام سوم بازگشایی مدارس حضوری شد

یک سوم مدارس استان سمنان در گام سوم بازگشایی مدارس حضوری شد

به گزارش دانشگاه فارسی ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان اظهار داشت: یک سوم مدارس استان، شامل مدارس ابتدایی (پایه های اول تا ششم) و متوسطه اول (پای های هفتم تا نهم) از امروز یکم آذر در گام سوم بازگشایی مدارس به صورت حضوری پذیرای دانش آموزان شد.


محمد دستورانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: کلاس های درس پرجمعیت به صورت نوبت بندی میزبان دانش آموزان هستند و تعداد دانش آموزان حاضر در هر کلاس تابعی از مساحت کلاس است؛ به صورتی که هر دانش آموز با دانش آموز کناری خود باید ۲.۲۵ متر فاصله داشته باشد.
وی ضمن اشاره به لزوم باز بودن پنجره ها به منظور تهویه مناسب هوا اضافه کرد: سامانه گرمایشی کلاس ها به منظور جلوگیری از سرماخوردگی دانش آموزان فعال است و دانش آموزان هم با استفاده از لباس های گرم از خود مراقبت کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان اظهار داشت: کارت واکسن دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال و معلمان از امروز هنگام ورود به مدرسه بررسی و از ورود افراد فاقد کارت واکسن جلوگیری می شود.
دستورانی ضمن اشاره به این که افرادی که هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند به مراکز واکسیناسیون معرفی می گردند بیان نمود: در صورت خودداری افراد از تزریق واکسن، عرضه آزمایش منفی کرونا هر سه روز یکبار الزامی است و در غیر این صورت، از ورود آنان به مدرسه جلوگیری و غیبت آنان در پرونده لحاظ می شود.
وی اضافه کرد: ۹۶ درصد از معلمان استان سمنان دز اول و ۷۵ درصد آنان دز دوم واکسن کرونا را دریافت نمودند.
دستورانی اظهار داشت: هم اکنون تنها ۴۱۳ معلم ضد کرونا واکسینه نشده اند که بر تزریق واکسن آنان تا آخر هفته جاری تاکید گردیده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ضمن اشاره به آمار واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان اظهار داشت: ۸۸ درصد دانش آموزان دز اول و ۶۵ درصد آنان دز دوم واکسن کرونا را دریافت نمودند.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، استان سمنان یکهزار و ۱۰۰ مدرسه و ۱۲۶ هزار دانش آموز دارد.
گام اول بازگشایی مدارس استان سمنان از سوم مهر با حضوری شدن کلاس های عملی هنرستان ها و مدارس روستایی و عشایری با جمعیت کمتر از ۵۰ نفر و کلاس های کمتر از ۱۵ نفر شروع شد.
گام دوم این روند هم ۱۵ آبان با حضوری شدن مدارس متوسطه دوم (پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم) و کلاس های نظری هنرستان ها شروع شد.


منبع:

1400/09/01
23:08:08
5.0 / 5
41
تگهای خبر: آموزش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است