در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد:

تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات دانشجویی، خط قرمز فعالیت نشریات

تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات دانشجویی، خط قرمز فعالیت نشریات

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل امور فرهنگی وزارت علوم از تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات دانشجویی اطلاع داد و اظهار داشت: بعد از تدوین، پیش نویس مذكور برای بازبینی به شورایعالی انقلاب فرهنگی ارسال می شود.محمد هادی عسكری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت نشریات دانشجویی و حمایت وزارت علوم از این نشریات اظهار داشت: نشریات دانشجویی در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی فعالیت می نمایند و كارهایی كه باید در ستاد صورت گیرد، درقالب شورای مركزی ناظر بر نشریات دانشجویی انجام می شود كه بیشتر بحث سیاستگذاری برگزاری برنامه های متمركز است.
وی افزود: گردهمایی مدیران مسئول نشریات دانشجویی كشور، برگزاری انتخابات نشریات دانشجویی و حضور نمایندگان دانشجویی در شورای مركزی و برگزاری جشنواره نشریات توسط وزارتین علوم و بهداشت همچون فعالیت هایی است كه در حوزه نشریات دانشجویی انجام می شود.
مدیركل امور فرهنگی وزارت علوم درباره بازبینی آئین نامه نشریات دانشجویی اظهار داشت: آئین نامه نشریات دانشجویی در سال ۸۸ بازبینی شده است و شورای مركزی ناظر بر نشریات دانشجویی از سال قبل پیگیر تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات است تا از راه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و یا شورایعالی انقلاب فرهنگی بازبینی شود.
وی درباره خط قرمز فعالیت نشریات دانشجویی گفتت: ضوابط نشریات دانشجویی برپایه قانون مطبوعات است و باید برپایه قوانین موضوعه كشور كار كنند.
عسكری درباره اختصاص بودجه به نشریات دانشجویی كشور اظهار داشت: بودجه دانشگاه ها برپایه موافقت نامه ای كه با سازمان برنامه و بودجه دارند اختصاص می یابد كه در آن بودجه سرانه فرهنگی هم پیشبینی شده است و دانشگاه ها علیرغم محدودیتی هایی كه دارند، به فعالیت های فرهنگی و نشریات توجه كرده و به آن بودجه اختصاص می دهند.

1398/06/07
14:08:07
5.0 / 5
3923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است