تحلیل دی ان ای ظاهر یك زن ۴۲۵۰ ساله را نشان داد

تحلیل دی ان ای ظاهر یك زن ۴۲۵۰ ساله را نشان داد

دانشگاه فارسی: تحقیقی جدید با استفاده از تكنولوژی های جدید و تحلیل دی ان ای روی استخوان های ۴۲۵۰ ساله یك زن نشان داد برخلاف تصور قبلی، او چشمانی به رنگ قهوه ای داشته است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از بی بی سی، استخوان های این زن كه به نام «آوا» مشهور شده، در سال ۱۹۸۷ میلادی در قبری كشف شد كه در تخته سنگ حفر شده بود.
تحقیقات جدید از دی ان ای این انسان باستانی نشان داد آوا از نوادگان مهاجران اروپایی است كه چند نسل پیش از تولد او به انگلیس مهاجرت كرده اند.
تحلیل ها همین طور نشان داد او احیانا چشمانی به رنگ قهوه ای و موهایی مشكی داشته است. این درحالی است كه در تحلیل های اولیه تصور می شد آوا موهایی قرمز و چشمان آبی دارد.
این تحقیق به رهبری مایا هول انجام شده است. تحقیق مذكور نشان داده است سن آوا از آنچه قبلا تصور می شد، بیشتر بوده است.
تحلیل جدید از اطلاعات ژنومیك او كمك كرده دانمشندان ساختار جدیدی برای صورت او بسازند.
آوا هنگام مرگ بین ۱۸ تا ۲۵ سال داشته و دراوایل عصر برنز می زیسته است. وی در منطقه ای جنگلی می زیسته است. در محل زندگی او گاو پرورش می یافته و مردم آن رژیم غذایی گوشتی داشته اند. آنها از گیاهان برای مقاصد درمانی استفاده می كردند و در ساختن اشیا بسیار ماهر بودند.
آوا یك زن جوان و سالم بوده كه احیانا در فعالیت های فیزیكی شركت می كرده است. هنوز دلیل مرگ او معین نمی باشد اما از شیوه خاكسپاری او به نظر می آید تلاش زیادی برای ساخت قبر او شده است و بدین سبب فرد محترمی بوده است.
تحلیل دی ان ای نشان داد مایا موهای صاف و سیاه، چشمان قهوه ای و پوستی گندمی داشته است.

1397/09/23
17:45:04
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: فناوری , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است