وزیر آموزش و پرورش:

۶۴۰ کلاس درس در کشور مجری طرح نظام دوری هستند

۶۴۰ کلاس درس در کشور مجری طرح نظام دوری هستند

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اجرای طرح نظام دوری دوره اول ابتدایی اظهار داشت: سال جاری ۶۴۰ کلاس درس مجری اجرای این طرح در کشور می باشند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، رضامردا صحرایی قبل از ظهر شنبه مراسم افتتاحیه استقرار نظام دوری در سرتاسر کشور اظهار داشت: با استقرار این طرح دانش آموز پایه اول دبستان هنگامی که با معلم خود آشنا می شود، برای دو سال آینده یعنی پایه دوم و سوم هم با همین معلم خواهد بود.
وی ضمن اشاره به این که در چارچوب این طرح، دانش آموزان پایه اول تا سوم دبستان با یک معلم درس میخوانند، اضافه کرد: در واقع «نظام دوری» این هدف را دنبال می کند که دانش آموزان سه سال اول تحصیل را با یک معلم بگذرانند و در گامهای بعدی اهداف تربیتی مدنظر مدرسه با همراهی خانواده در این دوره سنی محقق شود.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید، فقط تعداد کمی از مدارس، مجری «نظام دوری» به صورت آزمایشی خواهند بود تا جایی که در مجموع ۶۴۰ کلاس درس در کل کشور زیر پوشش این طرح قرار می گیرند. بعد از آن نتایج این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در رابطه با آن تصمیمات جدیدی گرفته می شود.
صحرایی بیان نمود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر اجرای نظام دوری تاکید دارد.
وی اظهار داشت: اجرای نظام دوری منجر می شود تا در دوره اول ابتدایی (پایه های اول، دوم و سوم دبستان) بعنوان دوره کسب شایستگی های پایه، شاهد ایجاد فضای تربیتی واحد به کمک معلم و والدین باشیم، اگر دانش آموز کلاس اول تا سوم دبستان را با یک معلم بپیماید شرایط بگونه ای می شود که در مدت سه سال همانند یک خانواده شوند و فضای تربیتی خاصی برای دانش آموز ایجاد می شود.

1402/08/28
21:38:47
5.0 / 5
87
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , محقق , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است