ورود یک میلیون کودک از افغانستان به ایران

ورود یک میلیون کودک از افغانستان به ایران

به گزارش دانشگاه فارسی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به این که یک میلیون کودک از کشور افغانستان به کشور ما آمده اند و باید شرایطی فراهم نماییم که درس بخوانند اظهار داشت:  25 هزار کلاس درس با اعتباری حدود 25 هزار میلیارد تومان تنها برای همین بچه ها نیاز داریم.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، ناصر قفلی در نشستی خبری با اعلان اینکه مردمان ما همیشه میهمان نواز و خیّر بوده اند اظهار داشت: کارهای خیر از قدیم الایام در وجود ایرانیان نهادینه بوده است. یک میلیون کودک از کشور افغانستان به کشور ما آمده اند و باید شرایطی فراهم نماییم که درس بخوانند. آنها ۲۵ هزار کلاس درس نیاز دارند و ۲۵ هزار میلیارد تومان تنها برای همین بچه ها اعتبار نیاز داریم. باید امکانات تحصیلی برای این فرزندان مهیا نماییم و ساخت این فضاهای آموزشی به تنهایی از عهده دولت و جامعه خیرین برنمی آید و دعوت می نماییم مردم هر چقدر که می توانند در ساخت مدارس کمک کنند.


تخریب ۳۰ تا ۴۰ مدرسه در زلزله خوی

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با اعلان اینکه ۳۰ تا ۴۰ مدرسه در زلزله خوی تخریب شده اند که نیازمند بازسازی هستند اظهار داشت: همه باید به میدان بیایند و کمک کنند.
قفلی اضافه کرد: انتظار ما از دولت این است که توجه بیشتری به بودجه نوسازی مدارس داشته باشند. مدارسی داریم که بخشی توسط خیرین تولید شده و نیمه کاره مانده اند، برای اینکه اعتبار از طرف دولت اختصاص داده نشده است. خیرین انتظار دارند مدارسشان زودتر تکمیل شود.


فقط در منطقه ۲۲ باید ۲۰۰ مدرسه ساخته شود

وی به مشکلات فضای آموزشی در پایتخت اشاره نمود و اظهار داشت: فقط در منطقه ۲۲ باید ۲۰۰ مدرسه ساخته شود. در تهران ۲۰۰۰ میلیارد تومان از طرف خیرین تعهد کردیم و تلاش می نماییم تعهد ما به ۸۰۰۰ میلیارد تومان برسد و بتوانیم این مشکلات را حل نماییم.
رییس جامعه خیرین مدرسه ساز با اعلان اینکه علاوه بر مدرسه سازی، در مدرسه یاری هم وارد شده ایم اظهار داشت: کمک می نماییم تا امکانات تحصیل برای دانش آموزان فراهم باشد. اگر خیرین مایل باشند و کمک های کوچکی داشته باشند می توانند در مدرسه یاری هم کمک کنند.1401/11/10
09:26:08
5.0 / 5
208
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است