وزیر علوم تاكید كرد:

ضرورت توجه بیشتر صدا وسیما به علم و نخبگان علمی

ضرورت توجه بیشتر صدا وسیما به علم و نخبگان علمی

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با رییس سازمان صدا وسیما اظهار داشت: انتظار داریم همانطور که به عرصه های مختلف در صدا وسیما بها داده می شود، به علم و نخبگان نیز بیشتر توجه گردد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رییس سازمان صدا و سیما و تعدادی از مدیران ارشد دو مجموعه روز سه شنبه در نشستی به بیان دغدغه ها، ظرفیت های همکاری و راهکارهای بهره مندی دوجانبه از مزیت توسعه تعاملات صداوسیما و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پرداختند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این دیدار اظهار داشت: صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دانشگاهی فراملی است که تمام اقشار جامعه با هر سن و سطح سوادی در بر می گیرد و اثربخشی بالایی دارد.
محمدعلی زلفی گل اضافه کرد: در دوره همه گیری بیماری کرونا و برای بازگشایی دانشگاه ها، با پای کار آمدن صدا وسیما این مسئله به یک مطالبه ملی تبدیل شد.
وی با اشاره به ظرفیت های عظیم عرصه علم و فناوری در کشور اظهار داشت: در سال ۲۰۲۱، تعداد ۷۸ هزار مقاله بین المللی از ایران و ۱۱۰ هزار مقاله فارسی زبان انتشار یافته که یکی از اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هدایت این ظرفیت هاست.
انتظار داریم همانطور که به عرصه های مختلف در صداوسیما بها داده می شود، علم و نخبگان نیز بیش از پیش مورد توجه مسئولان صداوسیما قرار گیرند.
زلفی گل اولویت های وزارت علوم را برشمرد و از ارتقا و دستیابی به مرجعیت و دیپلماسی علمی، فناوری و نوآوری، آموزش و پژوهش و برون داد هدفمند و نوآوری فرهنگی و فرهنگ نوآوری و شاگرد فناور و نوآورپروری، تولید خدمت، ثروت و سرمایه از دانش به عنوان اولویت های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نام برد.
تاسیس دفتر همکاریهای صداوسیما و وزارت علوم
رییس سازمان صداوسیما نیز با اشاره به ماموریت این سازمان برای ارتقای سطح آگاهی و معرفت عمومی جامعه و پراکندن امید به آینده میان مردم اظهار داشت: موجب افتخار صداوسیماست که به بیان و انعکاس دستاوردهای دانشمندان و فرهیختگان عرصه علم و فناوری بپردازد و نقش مؤثری در ایجاد، تقویت و پراکندن امید در جامعه ایفا کند.
پیمان جبلی با تکیه بر محورهای عدالت گستری و هویت محوری که از سرفصل های اقدامات دوره تحولی این سازمان است، افزود: حوزه عدالت آموزشی فصل مشترک رویکرد های رسانه ملی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
رسانه ملی ظرفیت های گسترده ای دارد که از تعدادی از آنها هنوز بهره گرفته نشده است. همان گونه که با همکاری صداوسیما و وزارت نیرو توانستیم شاهد صرفه جویی ۳۸ درصدی برق در تابستان امسال باشیم، با اطمینان می گوییم هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد که صداوسیما نتواند در حل آن کمک نماید.
جبلی با پیشنهاد تأسیس دفتر همکاریهای وزارت علوم و صداوسیما در ساختمان صدا و سیما، بر آمادگی رسانه ملی برای هرگونه همکاری و ترسیم نقشه راه برای پیشبرد اهداف مشترک تاکید کرد.
در ادامه معاونان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونان سازمان صدا و سیما به بیان نظرها و پیشنهادهای خود برای تحقق همکاریهای گسترده میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صداوسیما پرداختند.

1401/06/23
10:28:55
5.0 / 5
25
تگهای خبر: آموزش , تولید , دانشگاه , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است