در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد؛

آخرین وضعیت نرخ گذاری برای غذا و اجاره بها در سال تحصیلی آینده

آخرین وضعیت نرخ گذاری برای غذا و اجاره بها در سال تحصیلی آینده

رییس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: درباب افزایش قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی برای سال تحصیلی آینده تصمیم گیری نشده و درحال بررسی آن هستیم.هاشم داداش پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره افزایش قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی در سال تحصیلی آینده اظهار داشت: هم اکنون درباب افزایش قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی برای سال تحصیلی آینده تصمیم گیری نشده و درحال بررسی آن هستیم.
وی افزود: تمام تلاش ما این است تصمیمی را اتخاذ نماییم که آن تصمیم درآمد و هزینه هایی که به دانشجو تحمیل می شود را در نظر گرفته و بتواند با شرایط و اقتضائات روز نیز تطبیق یابد.
رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: دانشجویان خود می دانند که قیمت یک غذای معمولی قیمت خیلی بالایی است در صورتیکه دانشجو نهایت ۳ هزارتومان بیشتر برای آن لحاظ نمی کند و مابه التفاوت آنرا باید دولت پرداخت کند.
وی افزود: به عنوان مثال دو یا سه سال پیش هزینه ای که دانشجو برای غذا پرداخت می کرد و قیمت تمام شده غذا یک چهارم بود و دانشجو فقط یک چهارم قیمت غذا را پرداخت می کرد، اما حالا به ۵ الی ۶ درصد رسیده است یعنی به یک باره آن یک چهارم قیمت غذایی که دانشجو پرداخت می کرد، حدود ۲۰ درصد کم شده است و حدود ۹۳ الی ۹۴ درصد قیمت غذا را دولت پرداخت می کند.
رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: طبیعی است که دولت منابع کافی برای پاسخگویی این نیاز ندارد طبیعی است با شرایط قبلی، دانشجو نیز باید بخش کوچکی از این منابع را تامین کند تا بتوانیم باکیفیت بهتری از این فضای موجود عبور نماییم.
وی افزود: ما می دانیم که این شرایط کرونائی، بخش رفاهی جامعه را تحت تأثیر قرار داده و از سویی جیب دولت را نیز کوچک تر کرده است بدین سبب باید طوری تصمیم بگیریم، در عین حال که منابع دولت را در اختیار دانشجو قرار می دهیم، دانشجویان نیز مشارکت کرده و در یک سطحی قسمتی از منابع را جبران کنند.
داداش پور اضافه کرد: اما در عین حال تمام تلاش ما این خواهد بود که این جبران قیمت ها طوری نباشد که دانشجو گرفتار چالش شود.

1401/04/24
18:06:16
5.0 / 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است