سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

مشکلات مدارس ایرانی خارج از کشور حل می شود

مشکلات مدارس ایرانی خارج از کشور حل می شود

به گزارش دانشگاه فارسی سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: تلاش می شود که مشکلات مدارس ایرانی خارج از کشور را در سوریه و سایر کشورها با عنایت به توانمندی ها و امکانات موجود، حل نماییم.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی روز چهار شنبه در نشست با مهدی سبحانی؛ سفیر ایران در سوریه در ساختمان شهیدرجایی، اضافه کرد: شاخصهای این وزارت خانه در اعزام نیروی انسانی به مدارس ایرانی خارج از کشور، نیازمند «بازمهندسی» است.
وی در ادامه ضمن اشاره به بعضی از مشکلات موجود در مدارس ایرانی مستقر در دمشق، عنوان کرد: گزارش های عرضه شده، نشان داده است که زحمات زیادی برای حل مشکلات مدارس ایرانی در دمشق کشیده شده است که از این بابت قدردانیم. نخستین دغدغه ما و شما در کشور سوریه به خانواده ها و دانش آموزان برمی گردد و بعد از آن مشکلات همکاران و مدارس سوریه در جایگاه دوم قرار داردکه باید به آن توجه گردد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به این که امکان دارد دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور، از دو منظر «آموزشی» و «اجتماعی»، صدمه ببینند، خاطرنشان کرد: به علت کمبود معلم در مدارس ایرانی خارج از کشور، گاهی لازم است یک معلم در چندین پایه و در رشته های غیرتخصصی آموزش دهد؛ همینطور دوری دانش آموزان از بخشی از امکانات آموزشی مکمل که در فضای کشور وجود دارد؛ سبب افت کیفیت آموزشی دانش آموزان مقیم خارج از کشور شده است.
وی اضافه کرد: از طرفی، دوری از فرهنگ ایران، امکان دارد بعضی از دانش آموزان را گرفتار گسست فرهنگی و هویتی کند و سبب «آسیب های اجتماعی» برای دانش آموز شود که نیازمند توجه ویژه به آن است.
کاظمی افزود: تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نگاه هوشمندانه ایشان بر لزوم توجه به مدارس ایرانی خارج از کشور و نقشی که این مدارس در «تقویت هویت ملی، دینی و انسجام فرهنگی و اجتماعی» دارند؛ قابل تقدیر است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: معلمان اعزام شده به مدارس خارج از کشور باید سطح اصول دیپلماسی رفتاری خویش را در حوزه روابط «درون دستگاهی» و «برون دستگاهی» ارتقا دهند و در این حوزه نیازمند بازبینی اساسی و جدی در جذب، آموزش و اعزام نیروی انسانی هستیم.
کاظمی افزود: شاخصهای ما در جذب نیرو در کشورهای مختلف باید متفاوت باشد و در این حوزه به «بازمهندسی» نیاز داریم که امیدواریم بزودی آنرا انجام دهیم تا ابلاغ شود.


منبع:

1400/06/24
20:53:46
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كیفیت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است