افزایش دو برابری مبتلاشدن به افسردگی و اضطراب در مبتلایان به کووید طولانی

افزایش دو برابری مبتلاشدن به افسردگی و اضطراب در مبتلایان به کووید طولانی

برمبنای آمار جدید انتشار یافته توسط اداره آمار ملی انگلیس (ONS)، افراد مبتلا به کووید طولانی مدت یا افرادی که گمان می رود به این بیماری مبتلا شده اند،  تقریباً دو برابر افرادی که به این ویروس آلوده نشده اند، گرفتار افسردگی شدند.


به گزارش روز جمعه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی mtv، نظرسنجی توسط اداره آمار ملی انگلیس (ONS) در فاصله زمانی هفتم ۷ آوریل تا ۱۳ ژوئن نشان میدهد ۶.۲ درصد از بزرگسالان گزارش کرده اند که ممکنست کووید طولانی مدت را تجربه کرده باشند.
این نهاد دولتی برای تولید یافته های خود تقریباً ۴۰ هزار فرد ۱۶ ساله و بالاتر را در انگلیس مورد بررسی قرار داد. ۳.۶ درصد اظهار داشتند که گرفتار کووید طولانی بوده اند و ۲.۶ درصد اطمینانی از مبتلاشدن به این بیماری نداشتند.
از این تعداد، بیش از نیمی از آنها (۵۷ درصد) اظهار داشتند که کووید طولانی مدت بر سلامتی آنها تأثیر منفی گذاشته است و ۳۹ درصد نیز براین باور بودند که توانایی ورزش کردن آنها را تحت تأثیر قرار داده است.
تقریباً یک سوم (۳۰ درصد) این افراد اظهار داشتند در دو هفته گذشته علائم افسردگی متوسط ​​تا شدیدی را تجربه کرده اند. این میزان با ۱۶ درصد از پاسخ دهندگانی که علائم افسردگی را تجربه کرده اند، اما باور نداشتند که به این بیماری مبتلا شده اند، قابل مقایسه است.
همچنین یک چهارم (۲۵ درصد) از افرادی که مورد سوال قرار گرفتند، اظهار داشتند که نوعی اضطراب را تجربه کرده اند، این در حالیست که تنها ۱۵ درصد از افرادی که تحت تأثیر مستقیم کووید قرار نگرفته اند، اضطراب را تجربه کردند.
اداره آمار ملی هشدار داد که استنباط روابط علت و معلولی از نتایج امکان پذیر نیست. با این وجود، شرایط فرد می تواند به عواملی مانند سن، وضعیت معلولیت یا سطح محرومیت مربوط باشد.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفند ۹۸ همه گیری جهانی این ویروس را اعلام نمود.
کشورهای زیادی همچون آمریکا، ایران، هند، روسیه، چین، انگلیس و کوبا وارد عرصه تولید واکسن کرونا شده اند و موفقیت های شایان توجهی دراین زمینه کسب کرده اند.
اکنون واکسیناسیون مقابل ویروس کووید ۱۹ در خیلی از کشورها در حال انجام می باشد.1400/05/13
00:31:44
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است