در نخستین گردهمایی دانشگاه های ایران و اسپانیا مطرح شد؛

اعزام دانشجو به دانشگاه های اسپانیا برای فرصت مطالعاتی

اعزام دانشجو به دانشگاه های اسپانیا برای فرصت مطالعاتی

به گزارش دانشگاه فارسی در اولین گردهمایی دانشگاه های ایران و اسپانیا موضوعاتی چون اعزام دانشجویان به دانشگاه های اسپانیا و همینطور حضور پارک های علم و فناوری اروپایی در شهر دانش عنوان شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه تهران، در اولین نشست دانشگاه های ایران و اسپانیا ۱۶ نماینده مراکز دانشگاهی و علمی دو کشور، در جهت گسترش روابط علمی و فرهنگی ایران و اسپانیا نقطه نظرات خویش را مطرح نمودند.
سیروس زمانی، نماینده بین الملل دانشگاه تهران هم ضمن تشکر از دعوت دانشگاه علامه طباطبایی برای حضور در این برنامه با اشاره به اینکه تمایل به همکاری بین دانشگاه های ایران و اسپانیا همواره بوده و هست، به عرضه پیشنهادهایی در زمینه گسترش همکاری با دانشگاه های اسپانیایی پرداخت.
وی فراهم آوردن فرصت اعزام دانشجویان به دانشگاه های اسپانیا برای فرصت مطالعاتی، پذیرش دانشجویان اسپانیایی از راه بورس ریاست دانشگاه به تعداد محدود، همکاری در طرح اراسموس پلاس و برگزاری پروژه ها و دوره های تحقیقاتی مشترک را همچون راهکارهای پیشنهادی برشمرد.
زمانی، همینطور ضمن اشاره به «شهر دانش» بعنوان پروژه ای که در مرکز تهران در حال اجراست، حضور پارک های علم و فناوری اروپایی و اسپانیایی را در شهر دانش دانشگاه تهران امکان پذیر دانست.
در اولین گردهمایی دانشگاه های ایران و اسپانیا که به همت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، لوئیس فلیپ فرناندز دِ لا پِنیا، سفیر اسپانیا در ایران، حسن قشقاوی، سفیر ایران در اسپانیا، عبدالحمید علیزاده، نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و نمایندگان دانشگاه های دو کشور به ایراد سخنرانی پرداختند.


منبع:

1399/11/28
21:08:27
0.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است