معاون وزیر علوم خبر داد

هزینه های دانشجویی افزایش پیدا كرد، استقبال از تغذیه دانشجویی

هزینه های دانشجویی افزایش پیدا كرد، استقبال از تغذیه دانشجویی

دانشگاه فارسی: معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به افزایش هزینه های دانشجویی امسال اظهار داشت: باید در طول سال جاری برای افزایش این هزینه ها برنامه ریزی شود.محمدتقی نظرپور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به راهكار وزارت علوم برای افزایش هزینه های دانشجویی اظهار داشت: ما امسال غیر از آن اعتباری كه دولت برای مجموعه دانشگاهی قرار داده، اعتبار خاصی را نداریم.
وی افزود: ولی توانسته ایم در سال قبل اعتباری از هدفمندی یارانه ها دریافت كرده و به دانشگاه ها نمایش دهیم كه این اعتبار به تغذیه دانشجویی كمك كرده است همه می دانیم با عنایت به شرایطی كه پیش آمده دانشجویان ما از غذای سلف ها استقبال بیشتری می كنند.
معاون اداری مالی وزارت علوم اضافه كرد: بنا بر این هزینه دانشگاه ها در این بخش اضافه می شود و باید در طول سال برای آن پیش بینی لازم را داشت تا مشكل دانشگاه ها را حل نماییم
وی افزود: یك بحث دیگر باز این است كه هزینه دانشگاه ها افزایش یافته است بعنوان مثال هزینه غذای تمام شده در ابتدای سال قبل اگر بین ۵ تا ۶ هزار تومان بود حالا بالای ۱۰ هزار تومان است كه باید یك مسیر برای این مساله پیدا نماییم.
وی افزود: شاید از مسیر هدفمندی یارانه ها اقدام نماییم و قسمتی از یارانه هایی كه در این حوزه می باشد را به سمت دانشگاه ها سوق دهیم و از این رقم اعتباری هم استفاده نمائیم.


منبع:

1398/02/19
11:51:09
5.0 / 5
3846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است