با هدف شناسایی دانش بنیانها؛

مسابقه تحلیل داده های نسل جدید توالی یابی برگزار می گردد

مسابقه تحلیل داده های نسل جدید توالی یابی برگزار می گردد

دانشگاه فارسی: مسابقه تحلیل داده های نسل جدید توالی یابی(NGS) با هدف شناسایی شركت های دانش بنیان و پژوهشگران برگزار می گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، در دنیای امروز، توانایی جمع آوری، تحلیل و استفاده از كلان داده ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. یكی از انواع كلان داده ها، داده های ژنومیكی است كه عمدتاً با تاكید بر فناوری توالی یابی نسل جدید (NGS) تولید می گردد.
با پیشرفت مداوم روش های توالی یابی، هم اكنون حجم وسیعی از این داده ها با سرعت زیاد تولید می گردد و اغلب پژوهشگران معتقدند تحلیل و استفاده از این داده ها تاثیرات چشمگیری بر زندگی بشر خواهد داشت.
داده های NGS كاربردهای وسیعی دارند و كاربران نهایی تحلیل این داده ها، از پژوهشگران دانشگاهی تا بالینی (پزشكی)، بیمارستان ها، كلینیك ها، شركت های دارویی، شركت های بیوتكنولوژی، صنایع كشاورزی و غیره را در بر می گیرد.
مركز راهبردی فناوری های همگرا با همكاری «ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی»، اقدام به برگزاری مسابقه ای با عنوان «تحلیل داده ای » كرده است.
مسابقه «تحلیل داده های نسل جدید توالی یابی(NGS)» با هدف شناسایی و تقویت شركت ها، پژوهشگران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگاه های فعال در این حوزه برگزار می گردد.
این مسابقه در ۳ مرحله برگزار می گردد و شركت ها، پژوهشگران، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه ها و پژوهشگاه های دارای پتانسیل و سایر علاقمندان می توانند در این مسابقه شركت نمایند.

1397/04/10
14:17:07
5.0 / 5
4622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است