سرمایه گذاری ۳۰ میلیاردی صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی در اکوسیستم کسب وکارهای اجتماعی

سرمایه گذاری ۳۰ میلیاردی صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی در اکوسیستم کسب وکارهای اجتماعی

دانشگاه فارسی: مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی از اختصاص 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری و همین طور تسهیلات مالی 10 میلیارد تومانی به منتخبین دومین رویداد نوپیا آگاهی داد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، دکتر علی اصغر سعدآبادی با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی به عنوان سرمایه گذار و حامی رویداد نوپیا، گام مهمی در دستیابی به رسالت و ماموریت اصلی خود یعنی کمک به گسترش کارهای اجتماعی نوآورانه و پشتیبانی از فعالان این حوزه برداشت، اظهار داشت: در اختتامیه دومین رویداد سالانه نوپیا و پایان هم آفرینی اجتماع سازان ایران و آینده که ۱۸ آبان ماه جاری در پردیس چارسو برگزار گردید، صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی به عنوان بازوی مالی و مرجع تامین مالی تخصصی کسب وکارها در عرصه نوآوری اجتماعی، فعالان نوآوری اجتماعی را دلگرم کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف ما تسهیل فعالیت در عرصه نوآوری اجتماعی در حد توان است، افزود: بعد از ارائه ۹ فعال در سکوی نوپیا، تیم های حاضر در مجموع موفق به دریافت ۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و همین طور ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات مالی از جانب صندوق نوآوری اجتماعی شدند. همین طور در آخر قرار شد تا دیگر شرکت کنندگان این رویداد، در صورت درخواست، از مزایای تسهیلات سرمایه در گردش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان بهره مند شوند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی در ادامه اشاره کرد: صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی، در سال ۱۳۹۹ با هدف کمک به توسعه و ارتقای فعالان اجتماعی و همین طور کمک به رفع معضلات اجتماعی در ایران، تاسیس شد. باتوجه به نبود چنین نهادی در این زمینه و فقدان حمایت های لازم، این صندوق جهت رفع قسمتی از دغدغه مالی این فعالین و حمایت و تامین مالی ایشان تشکیل شد. صندوق بوسیله ارائه خدماتی در ۴ دسته کلی از قبیل عاملیت و کارگزاری، ضمانت نامه، تسهیلات مالی و سرمایه گذاری و مشارکت، خدمت رسانی می کند.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، دومین دورهمی نوآوران اجتماعی کشور روز ۱۸ آبان ماه در سه حوزه سلامت، آموزش و کسب و کارهای اجتماعی که جزء زیر لیست های اصلی نوآوری اجتماعی در جهان است، در پاساژ چارسو اجرا شد.

منبع:

1402/08/22
07:43:15
5.0 / 5
101
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است