دانش بنیان ها در جریان 230 نیاز حوزه پتروشیمی قرار می گیرند

دانش بنیان ها در جریان 230 نیاز حوزه پتروشیمی قرار می گیرند

دانشگاه فارسی: با برگزاری رویداد «پتروفن» شرکت های دانش بنیان با حدود 230 نیاز صنعت پتروشیمی در 7 حوزه آشنا می شوند تا نیازهای این حوزه از طرف فناوران کشور بومی سازی شود.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، رضا سلطانعلی زاده در نشست خبری رونمایی از پوستر رویداد پتروفن، با اعلان اینکه این رویداد با شعار «پتروشیمی در راه نوآوری» برگزار می شود، اضافه کرد: رویداد پتروفن از ۱۲ تا ۱۴ آذر ماه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما با هدف قدردانی از شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه نفت و فناوری برگزار می گردد.
وی با اعلان اینکه این رویداد فناورانه با دو رویکرد برگزار می شود؛ رویکرد اول را «هم افزایی بین دستگاه ها» و رویکرد دوم را «برقراری ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و احصاء نیازهای فناورانه» ذکر کرد و تصریح کرد: این رویداد بدنبال اقتصادی کردن محصولات و فناوری های شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه پتروشیمی است و هلدینگ خلیج فارس به عنوان بزرگترین شرکت بورسی کشور، می تواند به مثابه یک بازار بزرگ برای این شرکتها عمل کند.
سلطانعلی زاده معرفی محصولات در رابطه با نیازهای حوزه پتروشیمی تولیدشده در شرکت های دانش بنیان به شرکت های هلدینگ را از مزایای حضور شرکت های دانش بنیان در این رویداد نام برد و اشاره کرد: برگزاری پنل های تخصصی از دیگر برنامه های جنبی رویداد پتروفن است. این پنل ها با رویکرد های عرضه ظرفیت شرکت های دانش بنیان و پتانسیل های آن و الزامات و نحوه همکاری با هلدینگ خلیج فارس همراه خواهد بود.
دستیار معاون علمی رییس جمهوری در عرصه توسعه بازار اقتصاد دانش بنیان و دبیر رویداد «پتروفن» در نشست رونمایی، اظهار داشت: ۹ هزار و ۲۸۰ شرکت دانش بنیان در زیست بوم فناوری فعالیت دارند که بیش از ۱۰ درصد از این شرکتها در عرصه پتروشیمی فعالیت می نمایند.
در این جلسه همین طور حسن نشان زاده، معاون کسب وکار و برنامه ریزی یکی از شرکت های بخش خصوصی فعال در عرصه پتروشیمی، اظهار داشت: اسناد بالادستی ما بر پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و قدرتمند شدن آنها تاکید دارد و ما باید خودرا به اهداف و چشم اندازهای مندرج در افق ۱۴۰۴ نزدیک تر کنیم؛ چونکه از نیروی انسانی، دانش و فناوری در حد مطلوبی برخوردار هستیم.
وی افزود: هم اکنون، بیش از ۹۰ درصد از نیازهای بخش پتروشیمی در داخل تولید می شود و فارغ از همه مشکلات و تحریم ها و با تکیه و اعتماد به شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها می توانیم ۱۰ درصد از وابستگی به خارج از کشور در این زمینه را کاهش دهیم.
حسن زاده، رویداد پتروفن زون را برنامه ای دانست که برای توسعه بازار محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان در صنعت پتروشیمی برگزار می گردد و اشاره کرد: این رویداد در محورهایی چون «بومی سازی تجهیزات (مکانیکی، الکترونیکی، ابزار دقیق)»، «صرفه جویی و بهینه سازی انرژی»، «HSE (محیط زیست و پسماند، سلامت و بهداشت، ایمنی و آتش نشانی، پدافند غیرعامل)»، «توسعه زنجیره ارزش (صنایع پایین دستی)»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)» برگزار می گردد.
وی اشاره کرد: در رویداد سال قبل ۸۰ نیاز فناورانه در ۷ حوزه احصاء شد و امسال هم حدود ۲۳۰ نیاز در ۷ حوزه تعریف شده است و امیدواریم با اعتماد به زیست بوم فناوری داخل بتوانیم این نیازها را در کشور تامین نماییم.
منبع:

1402/08/21
09:14:19
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است