گزارش دانشگاه فارسی؛

دانش آموزانی که آماده اعزام به غزه شدند

دانش آموزانی که آماده اعزام به غزه شدند

به گزارش دانشگاه فارسی، دانش آموزانی که امروز به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند؛ از شوق این دیدار و صحبت هایی که دوست دارند به رهبرشان بگویند به مهر گفتند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، در آستانه سیزدهم آبان، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار، تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور بامداد امروز چهارشنبه با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. دانش آموزان از استانهای مختلف از روز قبل خویش را به پایتخت رساندند تا در دیداری با رهبر حکیم انقلاب اسلامی، سخنان ایشان را بشنوند و با او درد دل کنند. دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سازمان بسیج دانش آموزی و یا سازمان دانش آموزی برای این دیدار انتخاب شده و از استانهای مختلف هم دانش آموزان برای این دیدار آمده بودند. محل گردهمایی دانش آموزان مصلی تهران بود. اتوبوس دانش آموزان به ترتیب وارد محوطه مصلی می شد و دانش آموزان بعد از یک پذیرایی کوتاه، کارت های ورود به مراسم دیدار با رهبری را می گرفتند. روی میز پذیرش اسامی مطابقت داده می شد و کارت ورود هر کس به خودش داده و از وی امضا گرفته می شد. روی میز هم پر بود از پرچم های فلسطین و ایران. دانش آموزان می خواهند در دیدار با رهبری از این پرچم ها بعنوان سربند استفاده نمایند.
از دانش آموزان پرسیدیم که فکر می کنند در دیدار با رهبری، ایشان چه حرف هایی به دانش آموزان خواهند زد و اگر شما فرصت صحبت کردن در مقابل رهبرتان را داشته باشید؛ به او چه می گوئید. عمده دانش آموزان مطمئن بودند که رهبر معظم انقلاب از جنگ غزه خواهد گفت. نظم جدید جهانی و مأموریتی که رهبری به دانش اموزان محول کرده است؛ از صحبت های دیگری بود که دانش آموزان انتظار داشتند رهبری از آن حرف بزند. رهبری از مأموریت های جدیدشان به افسران جنگ نرم خواهند گفت بهاره صادق خانی دانش آموز پایه یازدهم از استان ایلام اظهار داشت: حضرت آقا به ما در مورد وظایفمان در اینروزها خواهند گفت. این که چطور در مقابل دشمنان مقابله نماییم و وظیفه نوجوانان چیست. سال قبل ایشان به ما گفتند که ما افسران جنگ نرم هستیم. این افسران خصوصیت هایی دارند و ما امروز می خواهیم در مورد این از ایشان بشنویم که این افسران چه وظایف جدیدی دارند. الهه خادم عضو قرارگاه ملی انجمن های اسلامی هم اظهار داشت: سال قبل رهبر انقلاب از ما خواستند که نظم جدید جهانی و تحولی را که در عالم روی داده، شناسایی و برای دیگران تبیین نماییم. به نظر من سال جاری هم ایشان مأموریتی در ادامه مأموریت سال قبل به ما خواهند داد.
وقتی به دیدار رهبری برویم پیام همکلاسی ها و دوستانمان را که در خاک ریزهای این جنگ نرم فعالیت می کنند؛ برای رهبر جانمان می آوریم و این پیام اینست که ما پشت انقلاب هستیم هانیه قنبری از استان خوزستان هم ضمن اشاره به این که سال قبل رهبری از ما خواسته بود نظم جدید جهان را در مدارس و برای همکلاسی های خود تعریف نماییم اظهار داشت: اساسا جنگ غزه و جنگ فلسطین با اسرائیل به این نظم جدید جهانی مربوط می شود. حتما حضرت آقا در دیدارشان دستور و فرمانی به ما خواهند داد که در مورد جنگ فلسطین با اسرائیل و جنگ غزه است. قنبری اظهار داشت: ما هم وقتی به دیدار رهبری برویم پیام همکلاسی ها و دوستانمان را که در خاک ریزهای این جنگ نرم فعالیت می نمایند برای رهبر جانمان می آوریم و این پیام اینست که ما پشت انقلاب هستیم، از انقلاب دفاع می نماییم و برای این جهان این نظم جدید جهانی می جنگیم. فاطمه صابری هم از استان مرکزی اظهار داشت: من هم وقت رهبرم را ببینم به او می گویم چشم ما بچه های اتحادیه انجمن های اسلامی و چشم همه مردم به شماست. گوش به فرمان شما هستیم و تلاش می نماییم که هر مسئولیتی که به ما سپردید به نحو احسن انجام دهیم از شما می خواهیم که برایمان دعا کنید تا بتوانیم به وظیفه خود به خوبی عمل نماییم. زینب شهاب الدین از استان کرمان هم با اشاره به اینکه همیشه در زندگی ام رؤیای دیدار حضرت آقا را داشتم، اظهار داشت: در راه فعالیت هایمان گاهی می شود که کم بیاوریم اذیت شویم و حرف بشنویم شاید یکی از عواملی که سبب می شود باردیگر انگیزه بگیریم و کار نماییم شنیدن صحبت های حضرت آقاست. بهاره صادق خانی از استان ایلام هم اظهار داشت: اگر توفیق داشته باشیم بتوانیم در حضور رهبر انقلاب صحبت کنیم؛ اول از همه از سختی هایی که در این دو سال گذشته تحمل کردیم؛ از شرایط یک سال قبل که دشوار بود؛ شرایطی که گاهی میدان جنگ بود؛ به ایشان خواهیم گفت. صادق خانی ضمن اشاره به خاطرات سربازان بسیجی کانال کمیل که با ایستادگی خود مانع از پیشروی دشمن شدند؛ اظهار داشت: همان گونه که سربازان بسیجی در دفاع مقدس و در کانال کمیل به قیمت جانشان کانال را حفظ کردند تا امید حضرت امام را ناامید نکنند؛ من هم دوست دارم سرباز دیگری از کانال کمیل باشم و برای امام زمان خود جانفشانی کنم. وقتی حضرت آقا به ما می گوید شما افسر جوان جنگ نرم هستید؛ یعنی ما در امتداد همان کانال کمیل هستیم و باید سنگر را حفظ نماییم.

وقتی حضرت آقا به ما می گوید شما افسر جوان جنگ نرم هستید؛ یعنی ما در امتداد همان کانال کمیل هستیم و باید سنگر را حفظ نماییم بازار عکس هم به راه بود و دانش آموزان تصاویر دسته جمعی یا تصاویر سلفی از خود می گرفتند. بسیاری از آنها برای نخستین بار بود که فضای مصلی تهران را از نزدیک می دیدند؛ تا برای دیدار با رهبری آماده شوند. بزرگی و عظمت مصلای تهران برایشان جالب بود. محوطه بیرونی مصلی، محل بازی و قدم زدن دانش آموزان شده بود. دانش آموزان کارت های خویش را می گرفتند و برای دیدار آماده می شدند. عده ای دیگر از دانش آموزان در شبستان مصلی استراحت می کردند. چند حلقه از دانش آموزان در فضای شبستان مصلی شکل گرفته بود؛ حتی تعدادی در یکی از حلقه ها بازی مافیا راه انداخته بودند.
طاها جلالی از استان تهران به مهر اظهار داشت: با عنایت به اتفاقات اخیر منطقه غزه، حضرت آقا حتما در مورد غزه صحبت خواهند کرد. به نظر من ایشان در این صحبت ها به این مورد خواهند پرداخت که نقش نوجوان ایرانی در تحولات منطقه چقدر اثرگذار می باشد. نوجوانان و دانش آموزان آیندگان کشور هستند و اساسا می توانند کارهایی کنند و تصمیماتی بگیرند که اساسا در سطح بین المللی مهم و اثرگذار می باشد. جلالی با اشاره به رویداد نوجهان اظهار داشت: با عنایت به مأموریتی که حضرت آقا سال قبل در مورد نظم جدید جهانی به ما دادند که ما هم این نظم جدید را برای همکلاسی ها و دوستانمان تشریح نماییم و با عنایت به این که ما این مأموریت را به خوبی و باکیفیت در اتحادیه انجمن های اسلامی انجام دادیم سال جاری هم در همین راستا به ما مأموریت جدیدی محول خواهند کرد. وقتی از او پرسیدم چرا فکر می کند که دانش آموزان مأموریت رهبری را به خوبی انجام دادند؛ اظهار داشت: بازتاب اقداماتمان در سطح بین المللی دیده شد. مقام معظم رهبری بارها فرمودند و از نظم جدید چند بار صحبت کردند و ما برای تبیین این کار اقدام زیادی کردیم و رویداد نوجهان را در سطح بین المللی انجام دادیم و باز هم ادامه خواهیم داد.

قول فتح قدس را به ایشان می دهیم. تنها کافیست که ایشان دستور دهد. آن وقت ببینید آیا اسرائیل خواهد ماند یا خیر محمد آدینه از شهرستان رباط کریم هم اظهار داشت: به نظر من رهبری در مورد آینده کشور در آینده جهان و مأموریت های نوجوانان برای رسیدن به این آینده خواهند گفت. آدینه هم دوست داشت که رهبر را از نزدیک ببیند. وی خاطرنشان کرد اگر فردا فرصت کنم حضرت آقا را ببینم به ایشان می گویم ما دانش آموزان هرچه بگویند انجام خواهیم داد و جانمان را فدایشان خواهیم کرد. طاها جلالی هم اظهار داشت: اگر این اتفاق بیفتد که من فرصت صحبت کردن با مولایم را داشته باشم؛ یک اتفاق خارق العاده است. شاید تا آخر عمرمان این فرصت را نداشته باشیم تا با بالاترین فردی که هم اکنون داریم؛ با نایب امام زمان و رهبر انقلابمان صحبت نماییم. این فرصتی است که شاید تا آخر نصیبمان نشود. اگر رهبر عزیزمان را ببینم تلاشم را می کنم که با گفتار، با کلام و رفتارم نشان دهم که ما دانش آموزان امام زمانمان را خواهیم دید. هر اتفاقی که بیفتد اول از همه قول فتح قدس را به ایشان می دهیم. تنها کافیست که ایشان دستور دهد. آن وقت ببینید آیا اسرائیل خواهد ماند یا خیر. کم کم دانش آموزان در شبستان مصلی جمع شدند. از سوی اتحادیه انجمن های اسلامی و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش پتو به میزان کافی آورده شد تا شب را در همان مصلی به بامداد برسانند تا امروز بامداد چهارشنبه به دیدار مقام معظم رهبری بروند. همان چیزی که مدت ها بود آرزویش را داشتند و حالا محقق شده است.


منبع:

1402/08/12
18:27:17
5.0 / 5
207
تگهای خبر: آموزش , انجمن , جوانان , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است