نخستین مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی

نخستین مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی

به گزارش دانشگاه فارسی، رئیس مرکز طرح های کلان و پیشران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از طریق اندازی نخستین مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی اطلاع داد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، میثم فرج الهی با بیان این مطلب تصریح کرد: یکی از فعالان حوزه کشاورزی در استان زنجان که صادرات خوبی به کشور روسیه هم دارد، موفق به ایجاد مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی APEIC (Agricultural products export innovation Center) در این استان شده است. در همین راستا، سه رویداد در حوزه کشاورزی در این استان برگزار شد و در سفری که به زنجان داشتیم، توانستیم در سومین رویداد این مرکز که به صادرات زیتون اختصاص داشت، شرکت نماییم.
وی افزود: در رویداد زیتون، ۶۰ طرح که از جانب دانشجویان دانشگاه زنجان و دانشگاه آزاد اسلامی عرضه شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. از این میان، ۱۲ طرح انتخاب شده و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به شرط تضمین خرید شرکت صادر کننده، پشتیبانی از این ۱۲ طرح را وعده داده است. در نتیجه این رویدادها، مرکز نوآوری بر پایه صادرات در حوزه کشاورزی رقم خورد.
فرج الهی اضافه کرد: از دیگر اهدافی که معاونت در استان زنجان دنبال می کند، ایجاد لابراتوار گواهی صادرات در مرکز نوآوری APEIC است تا بتواند برای محصولات صادراتی، گواهی تائید صادر کند. بر این اساس، هر محصولی که در این لابراتوار تاییدیه بگیرد، می تواند به کشور روسیه یا دیگر کشورها صادرات داشته باشد.
رئیس مرکز طرح های کلان و پیشران معاونت علمی، خاطرنشان کرد: در این رویداد ۱۲ شرکت برگزیده حضور دارند و مقرر است در مرکز نوآوری مستقر شوند. همچنین، برگزاری دوره های سه، چهار روزه منتورینگ و آموزش کسب و کار از دیگر برنامه های این رویداد است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، فرج الهی با اشاره به اینکه تجهیز مرکز نوآوری APEIC در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان و کم کردن فاصله دانشگاه و صنعت در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: در این طرح، دانشگاه ایده های خویش را در محل تقاضا وارد می نماید و طی آن میتوان از ظرفیت دانشگاه برای حل مسائل جامعه بهره گرفت.
منبع:

1402/08/06
13:45:48
5.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است