همکاری ناسا و دانشگاه کالیفرنیا برکلی برای ساخت یک مرکز فضایی جدید

همکاری ناسا و دانشگاه کالیفرنیا برکلی برای ساخت یک مرکز فضایی جدید

دانشگاه فارسی: ناسا و «دانشگاه کالیفرنیا برکلی» از همکاری خود برای ساخت یک مرکز فضایی بزرگ در سیلیکون ولی آگاهی داده اند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، «دانشگاه کالیفرنیا برکلی»(UC Berkeley) و «مرکز تحقیقات ایمز» ناسا بتازگی اعلام نموده اند که قصد دارند یک مرکز فضایی بزرگ دو میلیارد دلاری را در سیلیکون ولی بسازند.
همکاری بین دانشگاه کالیفرنیا برکلی و مرکز تحقیقات ایمز، بیش از دو دهه است که تحت عنوان «مرکز فضایی برکلی» ادامه دارد. اعضای گروه گفتند که این یک محل آموزشی برای نسل بعدی متخصصان فضایی، از مهندسان و کاشفان گرفته تا رهبران تجاری در صنعت خصوصی رو به رشد فضا خواهد بود.
«یوجین تو»(Eugene Tu) مدیر مرکز تحقیقات ایمز اظهار داشت: ماموریت ناسا دو جنبه دارد که یکی از آنها الهام بخشیدن به نسل بعدی کاشفان و دیگری، انتشار فناوری ها و تحقیقات ما برای منافع عمومی است. همکاری بین ناسا و پژوهشگران دانشگاه در امتداد این ماموریت قرار دارد.
ساخت و ساز احتمالاً در سال ۲۰۲۶ شروع خواهد شد و فعلا در انتظار تکمیل موفقیت آمیز بررسی زیست محیطی است. دانشگاه کالیفرنیا برکلی می خواهد نزدیک به ۱۰ درصد از ۱۳۰ هزار متر مربع فضای اداری و امکانات تحقیق و توسعه مرکز جدید را اشغال کند.
«دن کینگزلی»(Dan Kingsley) از شرکت توسعه دهنده املاک تجاری «اس کی اس پارتنرز»(SKS Partners) که در این پروژه همکاری می کند، اظهار داشت: طیف گسترده ای از صنایع خصوصی آماده اجاره دادن بقیه امکانات هستند.
امید است که مرکز فضایی برکلی به کانونی برای پیشرفت ها در حوزه های گوناگون، از رباتیک فضایی و علوم سیاره ای گرفته تا هوانوردی خودکار تبدیل گردد.
«الکساندر باین»(Alexandre Bayen) استاد مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه کالیفرنیا برکلی اظهار داشت: ما امیدواریم اکوسیستمی را ایجاد نماییم که استعدادهای برکلی بتوانند با بخش خصوصی همکاری داشته باشند و گروههای تحقیق و توسعه خودرا در آن مستقر کنند. از آنجائیکه ما در قلب سیلیکون ولی به استعداد و فناوری ناسا نزدیک خواهیم بود، امیدواریم از آن برای مشارکت های آینده استفاده نمائیم.
همکاری دانشگاه کالیفرنیا برکلی و ناسا علاوه بر تقویت کردن تحقیقات، به رشد گسترده تر نیروی کار هوافضا و توسعه همکاری بین دانشگاهیان و ناسا کمک می نماید.
یوجین تو اظهار داشت: ما معتقدیم که تحقیقات و توانایی های دانشگاه بزرگی مانند برکلی را می توان به کارهایی اضافه کرد که در مرکز تحقیقات ایمز انجام می شوند. ما به یک روش ویژه تر می خواهیم قابلیت نزدیک شدن به دانشجویان بیشتری را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشیم. همچنین، ما می خواهیم امکان توسعه مشارکت های بالقوه با اعضای هیئت علمی در آینده وجود داشته باشد.
مرکز فضایی برکلی، فرصت هایی را برای متخصصان فعلی حوزه صنعت فراهم می آورد تا مهارت های خودرا در فناوری های جدیدی مانند یادگیری ماشینی و علم داده ها که ممکنست در آنها آموزش ندیده باشند، بهبود ببخشند.
باین اظهار داشت: ما می خواهیم ائتلاف های صنعتی را به وجود بیاوریم تا از خوشه های تحقیقاتی با محوریت عناوینی که برای اهداف ما کلیدی هستند، خصوصاً هوانوردی در آینده، انعطاف پذیری در محیط های ناملایم، مهندسی فرآیندهای زیستی فضایی، سنجش از دور، علم داده و محاسبات حمایت نماییم.
منبع:

1402/08/01
08:02:50
5.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است