رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی مطرح كرد؛

لزوم ارتباط دانشگاه و خانواده دانشجویان برای اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی

لزوم ارتباط دانشگاه و خانواده دانشجویان برای اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی

به گزارش دانشگاه فارسی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: خانواده ها در سیستم های آکادمیک معتبر جهانی، نقش موثر در برنامه های فرهنگی و آموزشی دانشگاه دارند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم آشنایی و ارتباط خانواده نو دانشجویان با دانشگاه با عنوان «مسیر همدلی» اظهار داشت: نودانشجویان، معماران نوین نظام سلامت کشور هستند.
وی ضمن اشاره به حرکت دانشگاه ها از دانشگاه های نسل دوم به دانشگاه های نسل سوم و چهارم، خاطرنشان کرد: دانشگاه های نسل سوم و چهارم از فعالیت صرف در حوزه آموزش و پژوهش گذر کرده اند و در زمینه های اجتماعی نقش آفرینی می کنند. خیلی از سنجه های ارزیابی در نظام تطبیقی دانشگاه ها بر پایه مسئولیت پذیری اجتماعی تعریف می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: برنامه های فرهنگی و جهادی همچون ویزیت مجانی در مناطق کمتر برخوردار باآنکه دامنه وسیعی از فعالیت دانشجویان را تشکیل نمی دهد اما آنها را با مسئولیت اجتماعی شان آشنا می کند.
وی تفاوت عمده دانشجویان پزشکی و گروههای سلامت را با سایر گروههای تحصیلی در وزارت علوم، ورود سریع دانشجویان به مسیر ارائه خدمت برشمرد و اضافه کرد: انتظامات درسی و مقرراتی دانشگاه هم بدین منظور است چون که تاخیر در ورود به عرصه اشتغال فرد را از محیط رقابتی محروم می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به قدمت این مرکز آموزشی اظهار نمود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با در اختیار داشتن بزرگترین جمعیت زیر پوشش برای عرضه خدمات بهداشتی و درمانی یکی از باقدمت ترین مراکز آکادمیک در کشور به حساب می آید.
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۱۲ دانشکده، هزار و ۵۵۰ عضو هیات علمی که ۴۸ درصد از این اعضا استادتمام یا دانشیار دانشگاه هستند در ۲۵۰ دپارتمان آموزشی به ۱۴ هزار دانشجو خدمات آموزشی عرضه می دهد.
دکتر زالی اظهار نمود: همینطور فعالیت ۷۶ مرکز تحقیقاتی که کمیته پژوهشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به پشتوانه این مراکز در جشنواره کشوری مقام اول را کسب کرده اند، بستر مناسبی برای توسعه فعالیتهای پژوهشی دانشجویان به حساب می آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: فعالیت ۲۰۰ شرکت دانش بنیان که تابحال ۲۵۰ محصول نوآورانه و فناورانه را روانه بازار سلامت کرده اند به دانشجویان کمک می نماید تا با کسب و کار اقتصادی در حوزه سلامت آشنا گردند. از طرفی هزار و ۴۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه در این شرکت ها مشغول به کار هستند.
وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۳۹ مجله انگلیسی زبان منتشر می کند، از طرفی بر مبنای سنجه های بین المللی در اردیبهشت ماه سال جاری هم با انتشار پنج هزار و ۳۵۰ مقاله پارسال میلادی، وارد باشگاه پنج هزار مقاله ای در دنیا شده است. همینطور هزار و ۵۸۰ مقاله از این تعداد با همکاران بین المللی به تألیف رسیده است.
دکتر زالی ضمن اشاره به وجود بالاترین میزان اساتید یک درصد جهانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و کسب جایگاه های ویژه در نظام های رتبه بندی بین المللی همچون لایدن، در مورد ارتباطات گسترده با سایر کشورها و امضای ۹۲ تفاهمنامه گسترش همکاریهای بین المللی توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، او در آخر از والدین درخواست نمود روابط عاطفی پیوسته و مستمری را برای دانشجویان فراهم نمایند.
منبع:

1402/07/26
08:15:45
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آموزش , اساتید , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است