صحرایی مطرح كرد؛

لزوم انس دانش آموزان سمپادی با قرآن کریم

لزوم انس دانش آموزان سمپادی با قرآن کریم

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دانش آموزان سمپاد در هر رشته ای که تحصیل داشته باشند، اگر با قرآن مأنوس شوند، می توانند رابطه ای بین رشته تحصیلی و قرآن کریم پیدا کنند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، رضامراد صحرایی، در پیام تصویری به بیست و هشتمین کنگره قرآنی سمپاد که به میزبانی استان یزد، اظهار داشت: گردهمایی شما دانش آموزان در چارچوب این کنگره، سراسر برکت و خیر است چونکه قرآن کریم کتاب هدایت انسان ها در همه زمان ها و مکانها است.
وی ضمن اشاره به زنده بودن قرآن کریم بیان نمود: هیچ امری از زندگی ما نیست که قرآن کریم برای آن راهکاری عرضه نکرده باشد و دعاهای قرآنی گواه بر این مهم می باشد. حقیقتاً درک و فهم ما از قرآن کمتر از آن چه است که در قرآن وجود دارد و البته درک شما دانش آموزان متفاوت با دیگران است.
صحرایی به جایگاه قرآن کریم در سند تحول بنیادین اشاره نمود و اظهار داشت: سعی شده قرآن و مفاهیم قرآنی در همه موارد این سند دیده شود و تفکر و تعقل و تدین در سرتاسر مأموریت ما در چارچوب سند تحول مورد توجه قرار گرفته است. هر چند جایگاه قرآن هنوز آن گونه که شایسته است، به جمع مدارس نرفته و باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد بنابراین اهتمام بیشتری می طلبد.
وی با تاکید بر جایگاه قرآن در زیست عمومی و اجتماعی در فضای مجازی و حقیقی اضافه کرد: برای نجات از پلیدی ها و آلودگی ها که در اطراف جهان قرار گرفته، چاره ای نداریم خویش را به دریای قرآن سپرده و خویش را پاک نگه داریم. میزان انس و ارتباط با قرآن با میزان عاقبت بخیری و سعادت ما ارتباط دارد و بنابراین باید راه خویش را پیدا نماییم.
وزیر آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان سمپاد در هر رشته ای که تحصیل داشته باشند، اگر با قرآن مأنوس شوند، می توانند رابطه ای بین رشته تحصیلی با قرآن کریم پیدا کنند و قرآن برای همه آنها حرف های ناب دارد.
صحرایی در انتها اظهار داشت: قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه سه ضلع مثلث معرفتی ما شیعیان است که هر چه به آنها دقت کنیم، درک عمیق تری از قرآن خواهیم داشت.


منبع:

1402/07/14
12:09:44
5.0 / 5
216
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است