رئیس دانشگاە خبر داد:

شروع کلاس های دانشگاه کردستان از سوم مهر

شروع کلاس های دانشگاه کردستان از سوم مهر

به گزارش دانشگاه فارسی، کردستان رییس دانشگاە کردستان اظهار داشت: از سوم مهر همه کلاس های دانشگاه ولو با حضور تنها یک نفر دانشجو برگزار می شود و چنانچه بهر دلیلی کلاسی در سیستم تعطیل شود، از سرفصل دروس کم خواهد شد.


حامد قادرزاده روز گذشتە در جلسه ای ضمن تبریک شروع سال تحصیلی، اظهار داشت: در نتیجه تلاش و زحمات مدیران پیشین و اعضای هیئت علمی، دانشگاه کردستان به جایگاه قابل قبولی دست یافته و به بلوغ خاصی رسیده است اما در وضعیتی شکننده هم قرار دارد که نگهداری و مراقبت از آن بسیار مهم و لازم است.
وی با تأکید بر ضرورت ایجاد نظم و تنظیم زمان، اضافه کرد: اگر با برنامه ریزی منظم و در نظر گرفتن زمان گام برداریم اساسا پیشرفت خواهیم کرد و در این جهت هر یک از اعضای هیئت علمی اگر راه حل، پیشنهاد و انتقادی داشته باشند مطیع خواهیم بود.
رییس دانشگاه کردستان به مشکلات سال قبل گریزی زد و عنوان کرد: باوجود همه مشکلات بمنظور پیشبرد اهداف آموزشی دانشگاه، بر برگزاری حضوری کلاس ها، برنامه منظم درسی و ارائه پیشنهاد تاکید داریم.
ایشان سپس ضمن اشاره به این که ۱۱۰۰ کد رشته کاندید بسته شدن هستند، اشاره کرد: بازبینی در این امر را به دانشگاه ها تفویض کردند و این جز با یاری اعضای هیئت علمی ممکن نخواهد بود.
قادرزاده اشاره کرد: از سوم مهر همه کلاس های دانشگاه ولو با حضور تنها یک نفر دانشجو برگزار می شود و چنانچه بهر دلیلی کلاسی در سیستم تعطیل شود، از سرفصل دروس کم خواهد شد.
وی به اقدامات انجام شده در دانشگاه در فصل تابستان اشاره و اشاره کرد: امسال بیش از گذشته نیاز به نظم و تنظیم زمان داریم چونکه افت شدید تحصیلی دانشجویان را شاهد می باشیم و باید از هر فرصتی برای جبران آن استفاده نمائیم.
در ادامه صادقی، سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه کردستان نیز اظهار داشت: بخشنامه جدید مقررات آموزشی در ۵۴ ماده به دانشگاه ها ابلاغ گردیده و شیوه نامه اجرائی نیز تهیه و در اختیار همه همکاران قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: برمبنای بخشنامه همه دروس در سال تحصیلی جدید بصورت حضوری ارائه خواهند شد و سیستم حضور و غیاب نیز بصورت الکترونیکی باید ثبت گردد و بیش از سه غیبت دانشجو، اتوماتیک نمره صفر وارد خواهد شد و حذف درس وجود نخواهد داشت.
خالد احمدزاده معاون اداری مالی دانشگاه نیز از تلاش مجموعه برای اختصاص متوازن بودجه آگاهی داد و اظهار داشت: درخواست ها زیاد هستند و پاسخ به همه آنها در حقیقت امکانپذیر نیست.
وی افزود: برای نیروی انسانی هم تقاضاهایی وجود دارد و در این جهت کارهایی در جریان است.
در ادامه فرزاد پارسا، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه کردستان نیز از آمادگی همه خوابگاه های دانشجویی برای حضور دانشجویان آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر تعمیر و نقاشی خوابگاه ها، سلف ها نیز تعمیر و تجهیزات مورد نیاز بخش تربیت بدنی هم تامین شده است.
همین طور مظفری معاون پژوهشی دانشگاه به کارهای بخش پژوهش پرداخت و اظهار داشت: با برنامه ها و اقدامات در دست انجام، تا انتهای سال امیدواریم تغییرات اساسی در عرصه پژوهش دانشگاه را شاهد باشیم.
منبع:

1402/07/02
12:26:59
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است