گزارش عملکرد معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان

گزارش عملکرد معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان

به گزارش دانشگاه فارسی، احیاء و تقویت طرح ازدواج آسان جوانان با استفاده از ظرفیتهای قانونی و همراه با گسترش کمی و کیفی طرح ها و برنامه های ملی و استانی به منظور کاهش سن ازدواج و هم بهبود نرخ رشد ازدواج یکی از اصلی ترین برنامه های معاونت امور جوانان وزارت خانه بوده است که با تاکید رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، روابط عمومی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان طی اطلاعیه به مناسبت هفته دولت اهم اقدامات این معاونت را تشریح نمود.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از شروع شهریور ۱۴۰۰ تا مرداد ۱۴۰۲ جمعا ۱۷۱ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل شد که با تحقق ۸۹ درصدی در دولت سیزدهم همراه بود و در ادامه اهم این اقدامات را می خوانیم:
مهم ترین اقدامات انجام شده در عرصه جوانان - بهره ‏برداری از ۸۹ خانه جوانان فعال بصورت تملیکی، تملک غیر و استیجاری در مرکز استانها و شهرستانهای کشور.
- آموزش بیش از ۱۸۰ هزار نفر از سربازان جوان در دوره های مهارت های عمومی اشتغال و کارآفرینی و مهارت های زندگی.
- تولید مستند ۹۳ قسمتی کارآفرینان جوان استانها به همراه پخش در یکی از شبکه های سراسری صداوسیما.
- برگزای ۳۱ جشنواره جوان برتر ایران زمین و تجلیل از جوانان برتر در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی.
- صدور و تمدید تعداد ۸۷۷ مجوز فعالیت سمن های جوانان در دولت سیزدهم.
- رفع موانع ثبت شخصیت حقوقی سازمان های مردم نهاد جوانان (دریافت شناسه ملی).
-برگزاری بیش از ۲۰۰ جلسه گفت و شنود جوانان با مسئولین در سراسر کشور بمنظور طرح مسائل و دغدغه های فعلی جوانان با هدف شناسایی چالش های فعلی جوانان و ارائه تحلیلی واقع گرایانه و به دور از هیجانات رسانه ای از شرایط فعلی کشور، پاسخ به شبهات و نقدها با رویکرد منصفانه در راستای دفاع از گفتمان انقلابی و طرح انتظارات از جوانان به عنوان کنشگران اصلی شرایط فعلی.
- برنامه ریزی جهت راه اندازی رویداد ملی نوآوری مشارکت اجتماعی (نما) با هدف جذب جوانان نوآور در قالب گروههای کاری و استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در برخورد با مسائل اجتماعی جامعه (از مسئله تا ایده).
-راه اندازی شبکه های تخصصی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد جوانان (راه اندازی ۱۴ شبکه تخصصی ملی در موضوعات مختلف در رابطه با جوانان).
- برگزاری رویداد آموزشی همنا ( هم افزایی مشارکت نهادمند اجتماعی ) بصورت سلسله وار در استانهای مختلف با حضور سمن های جوانان و همین طور تشکل های فعال در عرصه جوانان هر استان ( با تکیه بر دو مولفه ارتقاء کیفیت آموزش های عمومی تشکل های جوانان بوسیله آموزش توسط مدرسین در سطح ملی و گفتگوی چهره به چهره مدیران و کارشناسان وزارت ورزش و جوانان با فعالان و کنشگران جوان حوزه های اجتماعی و فرهنگی).
- برگزاری جشنواره ملی اتفاق ۴ با هدف قدردانی از بالاترین سازمان های مردم نهاد جوانان در حوزه های مختلف.
- همکاری در نهایی شدن پروتکل همکاری وزارت ورزش و جوانان و یونیسف در راستای توانمندسازی سمن های جوانان.
-برگزاری ۱۳۲۸۵ کارگاه آموزش (پیش، حین و پس) ازدواج و خانواده در سطح کشور بصورت حضوری و مجازی با حضور۲۶۵۷۰۰ شرکت کننده.
- برگزاری رویداد ملی «هم آهنگ» در استان خراسان رضوی با حضور فعالان فرهنگی عرصه ازدواج و خانواده ویژه گروه-های تبلیغی(۱ رویداد ملی با حضور بیش از ۸۰۰ نفر).
- برگزاری همایش ملی بزرگداشت روز ملی جمعیت با عنوان «ایران، جوان بمان» با حضور مسئولان و فعالان عرصه جمعیت و قدردانی از نفرات برتر فعال عرصه جمعیت و فرزندآوری برگزاری ( ۱ همایش ملی و قدردانی از ۱۴ نفر برتر فعال).
- برگزاری جشن بزرگداشت روز ملی جمعیت در سراسر کشور و قدردانی از مؤثران عرصه جمعیت(برگزاری ۸۰ جشن در استان ها).
- برگزاری همایش ملی بزرگداشت هفته ازدواج با عنوان «جشن وصال» با حضور ریاست محترم جمهوری و تنی چند از مسئولان و فعالان عرصه ازدواج و خانواده.
- برگزاری جشن های بزرگداشت هفته ازدواج در سراسر کشور و قدردانی از مؤثران عرصه ازدواج و جمعیت، زوجین جوان موفق و الگو (بیش از ۳۰۰ جشن و قدردانی از ۱۷۲۳ نفر).
- پشتیبانی از راه اندازی ۱۸۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده.
- ارائه خدمات مشاوره تخصصی رایگان به جوانان و خانواده های جوان در عرصه ازدواج و خانواده به بالای ۲۵ هزار مخاطب.
- تدوین دستورالعمل و راه اندازی قرارگاه پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت وزارت ورزش و جوانان در سطح ستادی و استانی و ابلاغ به ادارات کل ورزش و جوانان استان ها) قرارگاه ملی و ۳۱ قرارگاه استانی).
- تهیه و تدوین اطلس آماری وضعیت ازدواج و طلاق در سال های ۱۳۹۲ الی ۱۴۰۰(در سطح ملی و ۳۱ استان کشور به تفکیک) ۱ مجلد ملی و ۳۱ مجلد استانی.
-کسب رتبه برتر رویداد جایزه ملی جمعیت توسط ادارات کل ورزش و جوانان در استانهای کشور (در ۱۸ استان).
- راه اندازی داشبورد مدیریت اطلاعات در موضوعات در رابطه با جوانان(ازدواج و طلاق، جمعیت، اشتغال و بیکاری، سمن های جوانان، فرزندآوری و تحصیلات).1402/06/09
13:31:16
5.0 / 5
245
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تولید , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است