نوری مطرح كرد؛

برخی فقط نقاط ضعف کوچک در رتبه بندی را می بینند

برخی فقط نقاط ضعف کوچک در رتبه بندی را می بینند

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: برخی اختلافات کم را می بینند اما اصل اجرای رتبه بندی را نمی بینند و تنها نقاط ضعف کمی که موجود است را پررنگ می کنند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، یوسف نوری در خبر ۲۱ سیما درباب تأخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان اظهار داشت: تأخیر در پرداخت حقوق اسفند فرهنگیان به سبب اختلاف در محاسبه رتبه بندی بود برای اینکه در مبنای محاسبه اختلاف به وجود آمد که قسمتی از آن به قانون و قسمتی از آن به کمبود اعتبار مربوط بود.
وی با اشاره به این که از چهارشنبه هفته گذشته بحث تأخیر در واریز حقوق را مطرح کردیم؛ در هیئت دولت هم رییس جمهور دستور اکید داشتند که این مشکل حل شود در طول این زمان به توافق نرسیدیم و پس برای حقوق اسفند در واریز اختلال به وجود آمد.
نوری اضافه کرد: با دستور رییس جمهور و همه عزیزانی که در دولت و بانک مرکزی پیگیری کردند. ان شاءالله پرداخت معوقات انجام شده و حقوقشان پرداخت گردد.
وی با اشاره به رتبه بندی فرهنگیان اظهار داشت: قانون رتبه بندی بعد از ۱۱ سال اجرا شد با وجود محدودیت ها این کار صورت گرفت. البته رییس جمهور و پیگیری جدی ایشان بود که موجب شد ما بتوانیم قانون بودجه بندی را اجرائی نماییم. هم اکنون در قانون رتبه بندی، همکاران رتبه اولیه را مستمر دریافت می کنند. برای کامل شدن رتبه بندی هم همکاران من تلاش بسیار زیادی می کنند.
با رتبه بندی رقابت در نظام آموزشی ایجاد می شود
نوری با اعلان اینکه رتبه بندی برای ۸۳۰ هزار شاغل و حدود صد هزار نفر بازنشسته صادر شده است؛ اظهار داشت: این اقدام خیلی اهمیت دارد برای اینکه افراد در رتبه بندی شایستگی ها را شناسایی نمودند و امتیازات را برمبنای آن بارگذاری کردند و هیئت ممیزه انتخاب شده از میان همکاران فرهنگی، ممیزی را انجام داده و رتبه همکاران را استخراج کردند.
وی افزود: استاد معلمان زیادی داریم. دانشجو معلمان زیادی داریم و این یکی از امتیازات بسیار عالی است که هم فرد می داند برای ارتقای رتبه خود و دریافت رتبه بعدی چه شایستگی هایی باید داشته باشد و در امتداد این شایستگی ها باید چه اقداماتی کند و از سویی هم شایستگی های فرد افزایش می یابد و رقابتی در نظام تعلیم و تربیت ایجاد می شود این کار بسیار قوی است.
وی با اعلان اینکه بیش از ۹۰۰ هزار نفر رتبه بندی شدند؛ اظهار داشت: این قدم بسیار مهمی دارد و ثبت یک رویداد در گستردگی یک میلیون نفر است و پیچیدگی هایی داشت کار جدید که مشکلاتی دارد خودشان خواهد رسید و ما هم پیگیر هستیم پرداختی ها خوبی انجام شده است که باید به تدریج پیش ببریم
نوری با اعلان اینکه برخی فقط نقاط ضعف کوچک در رتبه بندی را می بینند؛ می بینند؛ اظهار داشت: متأسفانه تعدادی از افراد نقاط روشن را نمی بینند در بعضی از رتبه ها اختلاف احکام با اعتراض معلم چندان زیاد نیست برخی این اختلافات کم را می بینند اما اصل اجرای رتبه بندی را نمی بیند و تنها نقاط ضعف کمی که موجود است را پررنگ می کنند.
نوری در مورد پرداخت حقوق نیروی های خرید خدمات اظهار داشت: حقوق قسمتی از نیروهای خرید خدمات پرداخت شده است. قول داده شده که پس از پرداخت حقوق فرهنگیان معوقات همه نیروهای خرید خدماتی هم پرداخت می شود که برای اوایل سال آینده خواهد بود.


منبع:

1402/01/02
14:39:52
5.0 / 5
211
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است