نوری:

محتوای درسی تغییرات جدی خواهد داشت

محتوای درسی تغییرات جدی خواهد داشت

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ردیف بودجه برای اجرایی سازی سند تحول بنیادین خبرداد و اظهار داشت: محتوای درسی دانش آموزان با تغییرات جدی همراه خواهد بود.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، یوسف نوری با اعلان اینکه رتبه های ما در المپیادهای جهانی خیلی مورد توجه است، اظهار داشت: امسال دانش آموزان ما ۲۰ مدال در المپیادهای جهانی کسب کردند و رتبه ما در پنج المپیاد معروف جهان، چهارم شد. به سبب درخشش دانش آموزان ایرانی در المپیادهایِ جهانی، میزبانیِ المپیاد جهانی فیزیک در سال ۱۴۰۳ به ایران سپرده شد. این المپیاد یکی از رویدادهای علمیِ معتبر و معروف جهان است.
وی به کسب رتبه اول دانش آموزان ایرانی در المپیاد ترکیبیات اشاره نمود و اشاره کرد: المپیاد ترکیبات یک اتفاق مهم جهانی است که امسال در میان ۴۲ کشور انجام شد و مورد توجه رسانه ها قرار نگرفت درحالی که پرداختن به چنین موفقیت هایی در جهاد تبیین، یک تکلیف است.
نوری به فضاسازی های رسانه ای ماه های گذشته پرداخت و اشاره کرد: ما در زمینه توجه و اعتماد به زنان، در آموزش وپرورش پیشتاز هستیم؛ حدود ۵۴ درصد معلمان ما زن هستند. درحالی دانش آموزان دختر ۴۹ درصد و دانش آموزان پسر ۵۱ درصد هستند.

وی در مقایسه سرانه فضای آموزشی فعلی نسبت به دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: سرانه ی آموزشی ما در دوران پیش از انقلاب اسلامی ۱.۴ مترمربع بوده است درحالی که امروز با وجود هشت سال جنگ و تحریم های ظالمانه این سرانه به ۵.۲ مترمربع رسیده است.
وزیر آموزش وپرورش در تشریح وضعیت باسوادی افراد ۱۰ تا ۴۹ سال اشاره کرد: درصد باسوادی در سال ۱۳۵۷، چیزی حدود ۴۷ درصد بوده که امروز این نسبت به ۹۷ درصد رسیده است. ایجاد نهضت سواد آموزی توسط حضرت امام خمینی(ره) این برکات را داشت.

نوری اضافه کرد: ما پیش از انقلاب در زمینه مدارس استعداد درخشان فقط یک مدرسه داشتیم که امروز به ۷۰۰ مدرسه رسیده اند. مدارس شبانه روزی و دانشگاه های تربیت معلم نیز رشد بسیار خوبی داشته اند.

وی در تشریح اقدامات یک سال قبل دولت سیزدهم در زمینه مدارس اشاره کرد: ما زمانی که آموزش وپرورش را تحویل گرفتیم مشکلاتی در زمینه زیرساخت داشتیم؛ کمبود نزدیک ۱۳ هزار چشمه سرویس بهداشتی وجود داشت که اقدام فوری صورت گرفت و ۸ هزار از این کمبودها رفع شد و تا شروع سال تحصیلی جدید بطور کامل این نیاز را برطرف می نماییم.

وزیر آموزش وپرورش درباره ی مدارس کانکسی اظهار داشت: ما در مدارس دارای جمعیت کمتر از ۱۰ دانش آموز به ۸۰۰ کانکس نیاز داشتیم که با همکاری خیرین نیاز این بخش را برطرف کردیم.

نوری ایجاد مدارس متناسب با بوم مناطق روستایی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این مدارس باید محکم اما متناسب با شکل روستاها باشند؛ ۱۰۰ هزار کلاس ما نیازمند ترمیم بود که دولت در سفرهای استانی ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار به این بخش اختصاص داد. پس اعتبارات آموزش وپرورش دو برابر شده است.

وی از شتاب آموزش وپرورش برای جبران کمبودها خبرداد و اضافه کرد: قسمتی از نیازهای ما در جبران کمبودها از حساب ذخیره ارزی تامین می شود که حدود ۱۱۷ میلیون دلار برای انجام این امور اختصاص داده شده است. در زمینه نرم، آنچه به معلم برمی گشت رتبه بندی بود که شروع شد؛ این اتفاق نیاز به زمان زیادی داشت که در دستور ویژه قرار گرفت و دولت توجه جدی داشت.

به گزارش روابط عمومی رویداد «چه سفرها کرده ایم»، وزیر آموزش وپرورش توجه جدی به دانشگاه فرهنگیان را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان که در آستانه تعطیلی بود امروز در سفرهای استانی دولت مورد توجه قرار می گیرد. همین طور برای احیای امور تربیتی اقدامات خوبی شده و برای نخستین بار ردیف بودجه ای برای اجرائی سازی سند تحول بنیادین قرار داده شده است.

رویداد رسانه ای «چه سفرها کرده ایم» از جمعه ۱۴ تا ۲۲ بهمن ماه از ساعت ۷ تا ۲۰ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار می گردد و مسئولان کشوری و لشگری بوسیله استودیوی پخش زنده تلویزیونی و غرفه های مستقر خبرگزاری های رسمی کشور به تببین دستاوردها و پیشرفت های انقلاب اسلامی می پردازند.1401/11/21
12:04:43
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است