وزیر آموزش و پرورش:

فردا مدارس تهران باز هستند

فردا مدارس تهران باز هستند

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر آموزش و پرورش اعلام نمود که فردا همه مدارس و مراکز آموزشی تهران و سایر استان ها باز هستند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، یوسف نوری دقایقی پیش در گفتگو با خبر ساعت ۱۹ رسانه ملی در رابطه با وضعیت ادامه آموزش در مدارس اظهار نمود: ما اصرار داشتیم در دوران کرونا هم مدارس باز باشند که با همکاری مردم، رسانه ها، معلمین و دانش آموزان این صورت گرفت و مدارس باز شدند که وقفه زیادی هم داشت و صدمه زیادی زد.
وی ادامه داد: سال جاری شاهد بودیم که به دلایل مختلفی چون برودت هوا، آلودگی هوا و صرفه جویی در مصرف گاز مدارس در استان هایی تعطیل شدند که قبلا تعطیلاتی به این صورت نداشتیم و بی سابقه بود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با دوستان صحبت کردیم که تعطیلی ها لطمه می زند به دانش آموزان و مبحث باید به صورت جدی پیگیری شود، اظهار داشت: آقای رئیس جمهور هم در جلسه دستور دادند که تعطیلی نباشد. به شاخصهای جهانی هم نگاه میکردم تعطیلی ها به این شکل نبوده است.
نوری اضافه کرد: مصوبه ای داشتیم که قرار شد مصوبه هم تغییر کند، ازاین رو فردا مدارس تهران باز هستند و با آقای استاندار هم تماسی در اینباره داشتیم.
وی در پاسخ به این که آیا این تصمیم تنها در ارتباط با تهران است؟ اظهار داشت: خیر، به همه مدیران کل استان مبحث را انتقال داده و با وزیر کشور هم صحبت کردیم که این اتفاق برای آموزش و پرورش خوب نیست. حالا اگر موردی در منطقه ای اتفاق بیفتد و اتفاق خاصی است امکان دارد تعطیلی اعلام گردد که موارد استثنا است. بارها گفته ایم مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می شود، در حالیکه هم اکنون نخستین جایی است که تعطیل می شود.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این که آیا فردا همه مدارس در تهران باز هستند؟ اظهار داشت: بله، هم اکنون با آقای استاندار صحبت کردم و همه مراکز آموزشی تهران فردا باز است. چون نیمسال دوم شروع شده و امتحانات باقی مانده از نوبت اول به شورای مدارس سپرده شده است که همزمان آزمون ها را در همین زمان بگیرند.
نوری اضافه کرد: باید انرژی زیادی بگذاریم، معلم ها هم آمادگی دارند تا نقصان ها را جبران نماییم.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، آموزش و پرورش شهر تهران هم در اطلاعیه ای اعلام نمود که فردا همه مدارس شهر تهران به صورت حضوری فعالیت می نمایند.
در این اطلاعیه تاکید گردیده است که فردا، دوشنبه، سوم بهمن ماه مدارس باز و آموزش ها حضوری هستند.
1401/11/03
08:13:33
5.0 / 5
336
تگهای خبر: آموزش , سابقه , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است