مدرسه هیچگاه تعطیل نیست

مدرسه هیچگاه تعطیل نیست

به گزارش دانشگاه فارسی، عضو هیئت علمی دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به تدوین «راهنمای عمل آموزش ترکیبی» اظهار داشت: پیام راهنمای عمل آموزش ترکیبی این است که مدارس هیچگاه تعطیل نیستند و اگر بنابه هرعلتی تعطیل شدند، چگونه باید آموزش را پیش ببریم.


حسن حزرخانی در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه اظهار داشت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور ذیل دفاتر تالیف دو راهنما به نام راهنمای عمل آموزش ترکیبی ساخته است. این راهنماها ناظر به این مساله هستند که در فضا و در دوران جدید که فناوری و امکانات مجازی آمده اند و آموزش را متحول کرده اند، ما بایستی چه نگاهی را در پیش بگیریم، چه برنامه هایی را اجرا و چه اقداماتی انجام دهیم تا از این فرصت بهترین بهره را ببریم.
وی اضافه کرد: این راهنماها تولید شده اند و هفته گذشته نیز دوره ای برای اشاعه، تبیین و تدریس این راهنماها برای مدرسان استانی با حضور روسای بخش های مربوطه و همکارانی که درباب آموزش ترکیبی و استفاده از امکانات مجازی در آموزش، تجربیات، مهارت و تخصص هایی داشتند، اجرا شد.
این عضو کارگروه تولید راهنمای عمل آموزش ترکیبی درباره ی تناسب راهنماهای آموزش ترکیبی با تعطیلات پراکنده ای که این روزها به علل مختلف در مدارس شاهد آن هستیم، اظهار داشت: آموزش ترکیبی چندکارکرد دارد، راهنمای عمل می خواهد بگوید در وضعیت مختلف باید چه نماییم که آموزش متوقف نشود. برای این منظور باید اقداماتی را انجام دهیم و نیازمند آن هستیم که دستورالعمل و بخشنامه ای داشته باشیم و بتوانیم فضا را مدیریت نماییم.
حزرخانی اشاره کرد: پیام راهنمای عمل آموزش ترکیبی این است که مدارس هیچگاه تعطیل نیستند و اگر بنابه هرعلتی تعطیل شدند چگونه باید آموزش را پیش ببریم.
وی با اعلان اینکه راهنمای آموزش ترکیبی چشم اندازی دارد که برای رسیدن به آن باید بسترها و زیرساخت ها را آماده، بخشنامه ها را اصلاح و قوانین را بازبینی نماییم عنوان کرد: در وضعیت فعلی که به سبب وقوع مسائل مختلف چون سردی هوا، اوج گرفتن بیماری، آلودگی هوا یا هرچیز دیگری مدارس غیرحضوری می شوند، این راهنما کمک می نماید تا بتوانیم برگزاری مدارس را داشته باشیم.
عضو هیئت علمی دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اضافه کرد: در مجموع برگزاری کلاس های مجازی همزمان با کلاس های حضوری که بچه ها در مدرسه دارند سفارش و توسط سازمان پژوهش و وزارت آموزش وپرورش حمایت می شود. امیدواریم با این راهنما طی چندسال آینده بسترها و امکانات لازم فراهم گردد تا راه حل عملیاتی خوبی برای بهره گیری از فرصت هایی که پیش روی ماست داشته باشیم.1401/10/30
16:18:53
5.0 / 5
357
تگهای خبر: آموزش , تولید , علمی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است