وزیر ارتباطات و اطلاعات در حاشیه جلسه دولت

قطع اینترنت های همراه از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های برگزاری کنکور

قطع اینترنت های همراه از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های برگزاری کنکور

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر ارتباطات و اطلاعات اظهار داشت: از ساعت 7: 30 تا 11: 30 فردا پنجشنبه اینترنت در محدوده حوزه های برگزاری کنکور با اطلاع قبلی به ساکنان آن مناطق قطع می شود.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار داشت: در امتداد وعده ای که در روزهای انتخابات ریاست جمهوری برای کاهش پینگ بازی ها و افزایش سرعت بازی ها داشتم، اعلام می کنم که از روز گذشته این خدمت جدید شروع شده است. این کار با همکاری گیمرها و بخش خصوصی و بنیاد ملی بازی های کامپیوتری انجام شد تا شاهد افزایش سرعت دانلود بازی ها و کاهش پینگ (زمان رفت و برگشت بین کامپیوتر با سرور ارائه دهنده بازی) باشیم.
وی اضافه کرد: سامانه ای برای این کار به راه افتاده است به نام radar.game. درباره ی بازی های پرکابرد آنجا می توان پینگ بازی ها را قبل و پس از بازی ببینند و ابزارهایی طراحی شده است که گیمرها می توانند از آنها بهره گیرند تا تجربه کاربری شان را بهبود دهند. از شب گذشته که این خبر را در صفحه خودم اعلام کردم نزدیک پنج میلیون نفر تا الان از این ابزار استفاده کردند و چهارصد هزار نفر همزمان استفاده داشتند که نشان میدهد این سرویس مورد استقبال است.
زارع پور اظهار داشت: این نخستین قدم در زمینه بازی های کامپیوتری بود برای حوزه های دیگر هم تدابیری داریم تا سرعت دسترسی بهبود یابد.
وزیر ارتباطات در ارتباط با بهبود وضعیت اینترنت در کشور اشاره کرد: ریاست محترم جمهور یکشنبه همین هفته در جلسه هیات دولت دستوری صادر کردند، برای تسهیل دسترسی به فضای مجازی مردم و مشکلاتی که در دسترسی است آنها را برطرف نماییم و کارگروهی را پیش بینی کردیم البته قبلا هم گفتیم قسمتی از مشکلات در بحث زیرساختی و فنی است که با پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها انشالله در سال ۱۴۰۲ شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. همین الان در ده استان کار شروع شده و پیش می رود.
وی افزود: در بخش های ارتباطات همراه هم با افزایش ظرفیت شبکه و واگذاری فرکانس های جدیدی که با اپراتورها درحال آماده سازی هستیم تلاش داریم شاهد افزایش کیفیت و سرعت اینترنت در کشور باشیم.

زارع پور اظهار داشت: یک بخش هایی هم خارج از وزارت ارتباطات است و از حوزه اختیارات ما خارج است، همچون محدودیتِ هایی که اعمال شده است که تلاش داریم قسمتی از محدودیت هایی که قابل برطرف نمودن است را برداریم. در طول یک دهه شاید دو دهه گذشته برخی محدودیت ها دیگر توجیهی ندارد و نیاز است در آنها بازبینی نماییم تا نیاز مردم به فیلترشکن را کم نماییم. در مجموع اهتمام داریم یک بسته پیشنهادی داشته باشیم، هم در زمینه کاری وزارت ارتباطات و هم در زمینه ها و بخش های دیگری که در این رابطه مسئولیت دارند تا بتوانیم بهبود کاربری هم وطنان مان را داشته باشیم
وی درباره ی قطع اینترنت به خاطر کنکور نیز اظهار داشت: هفته پیش گفتم و الان هم می گویم، برمبنای مصوبه شورای امنیت کشور درخواستی را وزارت علوم مطرح کرده بود، برای قطع سراسری اینترنت که ما اعلام کردیم با قطع سراسری اینترنت مخالفیم و با قطع سراسری هم موافقت نشد، آنچه از فردا اتفاق می افتد از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های حوزه های برگزاری کنکور است که آن هم با اطلاع قبلی قطع می شود. اینترنت ثابت به هیچ وجه قطع نمی گردد. ما به دوستانمان در وزارت علوم سفارش کردیم که باید از ابزارهای جدید برای مقابله با تقلب بهره گیرند. ما هم دغدغه آنها را درک می نماییم، مجموعه دولت به سمتی می رود که این نگرانی ها را با بهره گیری از روش های جدید کاهش دهند.1401/10/28
15:09:29
5.0 / 5
136
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است