از شرط ساخت مدارس جدید تا دلیل افزایش هزینه بیمه دانش آموزان

از شرط ساخت مدارس جدید تا دلیل افزایش هزینه بیمه دانش آموزان

به گزارش دانشگاه فارسی، وزیر آموزش و پرورش در جهت اجرای برنامه دولت مردمی و در چارچوب برنامه پاسخگویی بی واسطه اعضای هیات دولت به مطالبات مردمی در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری حضور پیدا کرد و به تماسهای تلفنی مردم با مبحث آموزش و پرورش پاسخ داد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایسنا، یوسف نوری با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به تماسهای تلفنی مردم از نقاط مختلف کشور پاسخ داد. این فعالیت در چارچوب برنامه پاسخگویی بی واسطه اعضای هیات دولت به مطالبات مردمی برگزار شد.
وزیر آموزش و پرورش پاسخگوی هموطنان از نقاط مختلف کشور بود و دستور پیگیری به مشکلات و مسایل مردم را صادر کرد. این مطالبات شامل تبدیل وضعیت نیروهای خرید خدمت، مشکلات آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، والدین دانش آموزان، همکاران فرهنگی، افزایش هزینه بیمه دانش آموزان، نیروهای پیمانی طرح مهرآفرین، مشکلات موردی در ارتباط با مدارس، مربیان پیش دبستانی، دانشگاه فرهنگیان و... بود که این سوالات از سوی؛ یک معلم طرح خرید خدمات آموزشی از شهر بیرجند؛ یکی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی از استان فارس؛ والدین دانش آموزان؛ مدیر یکی از مدارس منطقه ۴ شهر اهواز؛ یکی از معلمان مهرآفرین از اهواز؛ دهیار روستای حاجی آقا اندیکا استان خوزستان؛ یکی از مربیان پیش دبستانی عنوان شد.
نوری در پاسخ به تماسهای تلفنی اظهار داشت: تبدیل وضعیت نیروها طبق قوانین مربوطه صورت می گیرد و درمورد نیروهای خرید خدمت بر مبنای تکلیفی که شده از این پس جذب فقط از راه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش درمورد سوادآموزی اظهار نمود: فرمان امام خمینی(ره) در تاسیس نهضت سوادآموزی این بود که مردم، مردم را باسواد کنند.
وی در رابطه با شماره ۳ رقمی ارتباط مردم با وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اولیا یکی از ارکان مدرسه هستند، باید پذیرای حرف های اولیا باشیم که با راه اندازی طرح زنگ مدرسه والدین، اولیا می توانند پیام های خویش را عرضه کنند. همینطور اولیا از راه بستر شبکه شاد می توانند در قسمت لینک سوال از وزیر، سوالات، نظرات و پیشنهادهای خویش را اعلام کنند. همینطور قسمتی در سایت وزارت خانه هم برای ارتباط مردم با وزیر قرار دارد.
نوری درمورد رای شماره ۱۵۵۳ دیوان عدالت اداری اظهار داشت: این رای در ارتباط با سال ۹۷ بود اما مطالبات باقیمانده در بدهی های وزارت پیشبینی و تمام تلاش را برای پرداخت این دیون انجام می دهیم.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: معلمانی که به خارج از کشور می روند، حقوق خویش را بر مبنای نرخ ارز دریافت می کنند و مطالبات این همکاران که ۱۷۰ میلیارد تومان است، در بودجه پیشبینی نشده بود که از حساب آموزش و پرورش کسر و به حساب این همکاران پرداخت شده است.
وی اظهار نمود: هزینه بیمه حوادث دانش آموزی هم به علت افزایش میزان خدمات افزایش پیدا کرده است.
نوری درمورد مشکلات مدارس اظهار داشت: پیگیری و بررسی های لازم برای مدارس صورت می گیرد. ضمن این که ساخت مدرسه جدید مشروط به وجود دانش آموز به تعداد کافی در مناطق است و هیچ دانش آموزی نباید بدون فضای آموزشی باشد.
وزیر آموزش و پرورش درمورد مربیان پیش دبستانی و مهدکودک ها اظهار داشت: مطابق قانون نام همه این مراکز به کودکستان تغییر یافت.
وی تصریح کرد: مدرسه مجازی ایرانی ها برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل درحال راه اندازی است و در این حوزه اگر الگوهایی برای آموزش مجازی وجود داشته باشد استقبال می نماییم.
نوری تصریح کرد: جشنواره مسابقات ورزشی و مسابقات ورزشی فرهنگیان از سالجاری راه اندازی شده و ساخت ۲۱۰۰ زمین مدرسه ای در چارچوب طرح شهید سلیمانی شروع شد که ۱۱۰۰ مورد آن به اتمام رسیده است.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از محل مسئولیت های اجتماعی شرکت چادرملو، کلنگ شهرک آموزشی - تربیتی کوثر در شهر اردکان به زمین زده شد تا مدارسی در آنجا راه اندازی و به افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان این منطقه کمک نماید.1401/10/26
11:31:56
5.0 / 5
348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است