در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد؛

علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه فارسی: به گزارش دانشگاه فارسی، معاون امور دانشجویان وزارت علوم در رابطه با علت مسمومیت دانشجویان صنعتی اصفهان اظهار داشت: تشخیص اولیه، شیوع بیماری ویروسی بوده، ولی نتیجه نهایی توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام خواهد شد.اردوان ارژنگ در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با بررسی علت رجوع ۶۸ دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان به بهداری این دانشگاه اظهار داشت: پیگیری های لازم توسط معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان انجام گرفته است، بنا بر اعلام دانشگاه، تمام دانشجویان تحت درمان قرار گرفته و به دانشگاه باز گشته اند و الان مشکلی وجود ندارد.
وی افزود: به جهت اینکه علت مشکل پیش آمده مشخص شود، آبی که دانشجویان رجوع کننده بهره برده بودند، توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بررسی شده که مشکلی دراین خصوص گزارش نشده است، احتمال شیوع بیماری ویروسی یا مسمومیت غذایی هم مورد بررسی قرار گرفته است که تشخیص اولیه پزشکان مرکز بهداشت دانشگاه شیوع بیماری ویروسی بوده، ولی نتیجه نهایی توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام خواهد شد.
وی اضافه کرد: از دانشجویان هم درخواست شده سفارش های بهداشتی در محیط خوابگاه را بیشتر از قبل رعایت نمایند تا در صورت شیوع بیماری ویروسی، از انتشار گسترده تر جلوگیری شود.
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در رابطه با نظارت سازمان امور دانشجویان بر کیفیت غذای دانشجویی در دانشگاه ها اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان و معاونان دانشجویی دانشگاه ها بر غذای دانشجویی نظارت دارند و اصل برای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان و دانشگاه ها اینست که غذایی که پخته می شود کیفیت لازم را داشته و سلامت دانشجویان را به دنبال داشته باشد این برای ما اصل اساسی است هر چقدر این کیفیت بالا باشد، بهتر است.
وی اضافه کرد: در تأمین مواد اولیه غذا تمام تلاش دانشگاه ها اینست که بتوانند از مواد اولیه ای استفاده نمایند که استاندارهای لازم و حداقل ها را داشته باشد تا دانشجویان از نظر سلامتی گرفتار مشکل نشوند.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، اواخر هفته گذشته برخی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان با علایم تب، تهوع و اسهال به بهداری دانشگاه صنعتی اصفهان رجوع کردند.
با افزایش تعداد دانشجویان با علایم مشکلات گوارشی، داروی مورد نیاز بیماران از مراکز درمانی استان تهیه و حدود ۶۸ نفر از آنان برای درمان به بیمارستان های شهید اشرفی اصفهانی و ۹ دی منتقل شدند، که ۶۵ نفر از دانشجویان سرپایی درمان و سه نفر دیگر تحت درمان قرار گرفتند.


منبع:

1401/09/07
13:57:10
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است