۲۹۵ هزار دانش آموز برای سال تحصیلی جدید در مدارس استان همدان نام نویسی کردند

۲۹۵ هزار دانش آموز برای سال تحصیلی جدید در مدارس استان همدان نام نویسی کردند

به گزارش دانشگاه فارسی، ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان اظهار داشت: ۲۹۵ هزار دانش آموز با ثبت نام در سامانه «سناد» برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در مدارس استان نام نویسی کرده اند که پیشبینی می شود این آمار تا ابتدای مهر ماه به ۳۲۰ هزار نفر افزایش یابد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، محمود نقوی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: برای سال تحصیلی جدید ۸۵ درصد کلاس بندی ها انجام شده است و با وجود کمبود نیروی آموزشی، طوری برنامه ریزی کرده ایم که در روز بازگشایی مدارس هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد.
وی ضمن اشاره به این که سال جاری استان همدان در شاخصهای ترک تحصیل شرایط مناسبی ندارد، عنوان کرد: برای سال تحصیلی پیش رو، رشته های فنی و حرفه ای تقویت شده است و تلاش داریم دانش آموزان را به سمت رشته های مهارت محور هدایت تحصیلی نماییم.
نقوی خاطرنشان کرد: ۳۵۰ میلیارد تومان در مسافرت استانی رئیس جمهور و هیات دولت به توسعه زیرساخت های آموزش و پرورش استان همدان اختصاص یافت.
وی افزود: ۳۵ میلیارد تومان دیگر هم از اعتبارات سال ۱۴۰۰ برای خرید تجهیزات عمومی مدارس همچون میز، نیمکت، کامپیوتر، چاپگر و دیگر ملزومات هزینه شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان ضمن اشاره به این که ۱۷ هزار دانش آموز در این استان تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) هستند، اظهار داشت: طرح های نیکوکاری با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) درحال اجراست و از ۲۰ هزار معلم استان همدان، چهار هزار و ۲۵۰ معلم در طرح اکرام ایتام شرکت کرده اند.
وی اضافه کرد: همینطور ۱۵ میلیارد تومان برای ساخت ۵۸ زمین چمن مصنوعی در مدارس استان همدان اختصاص یافته است.
نقوی ضمن اشاره به اعمال برنامه مدیریت مصرف آب در سطح شهر همدان عنوان کرد: سرویسهای بهداشتی مدارس همدان به تانکر اضطراری مجهز شده اند و اولیا دغدغه ای برای تأمین آب مدارس فرزندان خود نداشته باشند.
در سال تحصیلی گذشته نزدیک به ۳۰۷ هزار دانش آموز در مدارس استان همدان تحصیل کردند.


منبع:

1401/06/07
23:49:45
5.0 / 5
168
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است